اهمیت سئو

اهمیت سئو : امروزه داشتن یک پایگاه اینترنتی برای یک شرکت ، مؤسسه ، کارخانه یا هر کسب و کار دیگری بر خلاف دهه ‌های گذشته پدیده ای برای خودنمایی و تبرّج نیست . شاید در روزگاری که اینترنت پر سرعت (که خود این سرعت نیز امری نسبیست) در کشورمان وجود نداشته و مجبور بودیم با مودم های Dial Up و کارت های اینترنتی چند ساعته به فضای بی کران مجازی دست پیدا کنیم ، نه به عنوان کاربر و نه به عنوان وبمستر ، بسیاری از مسائلی که امروزه مورد توجه قرار می گیرند وجود نداشت . این در حالیست که تکنولوژی جهانی ، پیشرفت هوش مصنوعی موتورهای جستجوگر ، ترویج استفاده از اینترنت میان همه اقشار جامعه ، تحولات اساسی در سخت افزارهای دیجیتالی یا کاربرد شبکه های اجتماعی در حال حاضر سبب شده است تا قواعد این بازی به کلّی تغییر کرده و تارنما هایی که روزگاری صرفاً جنبه تزئینی داشته اند ، امروزه بار سنگینی را در راستای ارائه خدمات یا فروش محصولات یک مجموعه به دوش بکشند .

اهمیت سئو

با وجود اینکه در دهه اخیر انواع کانال ها و حساب های کاربری در شبکه های اجتماعی راهی برای ارتباط دست اندرکاران یک کسب و کار با مخاطبین و مشتریان بالقوه آنان بوده است ، اما نمی‌توان این حقیقت را انکار کرد که هیچ کدام از آن ها نمی توانند جای یک وب سایت رسمی و دائمی را گرفته و حق مطلب معرفی آن ها در سطحی گسترده را ادا کنند ( به ویژه اینکه خاصیت جستجوی موردی بر اساس یک کلمه یا تصویر در آن ها بسیار ضعیفتر از موتورهای جستجوگر می باشد ) .

در همین رابطه وجود یک سایت برای یک مجموعه صرفاً به ساخته شدن و دستیابی به آن با ورود آدرس یا دامنه اش در تب یک مرورگر محدود نمی شود ، چرا که این وبگاه زمانی می‌تواند به بازدهی مطلوبی برسد که با جستجوی کلید واژه های مربوطه اش توسط عموم کاربران ، با کمک هوش مصنوعی گوگل به عنوان گزینه ای مطلوب پیش پای محققین قرار گیرد . رسیدن به این درجه که یکی از مهمترین اهداف برقراری و اهمیت سئو می باشد مستلزم وجود پیشنیازهای فراوانیست که پویایی سایت مورد نظر و به روز رسانی آن در فواصل زمانی معین بیش از سایر موارد به چشم می آیند . با توجه به این حقیقت ، مجموعه های مطرح دنیا یا کمپانی های سرشناسی که در حوزه های مختلفی فعالیت می کنند ، دارای کار گروهی مخصوص این امر بوده که وظیفه آن ها جمع آوری اطلاعات ، به روز رسانی شبکه های اجتماعی و خود وب سایت مجموعه می باشد .

لزوم داشتن سئویی مطلوب

به همین منظور می توان لزوم داشتن سئویی مطلوب را که خروجی همین پویاییست در موارد زیر مشاهده کرد :

 • جستجوهای ارگانیک مهمترین منبع ترافیک وبسایت ها می باشند .
 • سئو اعتبار شما و اطمینان مخاطب را به همراه دارد .
 • سئوی بهتر به معنای ایجاد تجربه ای بهتر برای مخاطب می باشد .
 • سئوی محلی به معنای افزایش همبستگی با خوانندگان ، ترافیک سایت و ارتباط با جستجوگران گذری است .
 • سئو چرخه خرید را تحت تأثیری مثبت قرار می دهد .
 • روش های کاربری و مفید سئو همواره در حال به روز شدن هستند .
 • شناخت ماهیت سئو به شما در آشنایی با فضای مجازی کمک می‌ کند .
 • سئو به نسبت سودی که برای شما در پی دارد به شدت ارزان است .
 • این فن یک استراتژی بلند مدت است .
 • نتایج پدیده آمده از استفاده از این روش نه به صورت تغییرات کیفی ، بلکه به صورت اعداد کمّی قابل مشاهده و اندازه گیری هستند .
 • سئو فرصت بهتر دیده شدن را با خود به همراه دارد .
 • نهایت سئوی خوب قرار گرفتن در صفحه نخست ( و مورد اول ) می باشد . این را بدانید که اگر شما در صفحه اول نباشید ، در رقابت کلیک ها پیروز نخواهید بود .

پس از دانستن اهمیت سئو و لزوم بهبود سئو یک سایت که به طور خلاصه می توان آن را قرار گرفتن در ویترین صفحه اول گوگل (به تفکیک هر کلیدواژه) تعریف کرد ، باید بدانیم که چنانچه خود به تنهایی در پی ارتقاء جایگاه سایتی هستیم ، کار سختی را در پیش روی داریم . سئو سایت دارای مراحل و پیشنیاز های فراوانیست که تولید محتوا یا خلق پدیده ای حاوی اطلاعات یا نگاره ای سرگرم کننده که پیش از این به شکل فعلیش وجود نداشته است یکی از مهمترینشان می باشد .

امروزه سایت های فراوانی در حوزه های کاری گوناگون ، با طراحی های متنوع ، با حجم اطلاعاتی مختلف و با میزان جذابیت های غیر همسانی دیده می شوند . در این میان مهم نیست که شما یک پزشک جراح ، یک معلم برای دانش آموزان پشت کنکوری ، یک نظافتچی ساختمان ، یک فروشنده لوازم خانگی یا فردی دارای یک کانال تلگرامی پر طرفدار هستید ؛ در فضای مجازی تنها چیزی که مهم است وجود این نکته می باشد که اگر مطالبی مخاطب پسند ارائه می دهید ، نزد افرادی که در پی جستجوی تخصص شما هستند محبوب و پر طرفدار خواهید بود و چنانچه مطالبی تکراری ، بی ظرافت ، غیر کاربردی و ناقص ارائه دهید ، نه تنها الگوریتم های موتوری جستجوگر ، بلکه هوش انسانی نیز به سادگی این تفاوت و کاستی ها را تشخصیص داده ، مطرود شده و از دایره  نتایج اولیه جدا خواهید شد .

همه افرادی که صاحب امتیاز

جمع بندی اهمیت سئو

طبیعتاً همه افرادی که صاحب امتیاز یک سایت هستند ، قدرت نگارش یا تولید محتوایی بصری را ندارند ، عاملی که هیچ ارتباطی هم با سطح سواد و معلومات نداشته و چنانچه حجمی از دانایی با ذوق نویسنده و تسلط وی به اسلوب نگارشی همراه نباشد ، خروجی مطلوبی نخواهد داشت . این در حالیست که فقدان این عوامل نیز با اهمیت سئو در تضاد بوده و سبب می شود تا یک تارنما هیچگاه به جایگاه مطلوبی نرسد ، به همین دلیل وجود یک متخصص برای رسیدگی به این امور الزامیست . طبیعتاً ذوق و سلیقه پدیده ای نیست که فروشنده ای با نیم قرن سن در پی آن برود ، از سویی دیگر شاید چنین مهارتی نیز در سایر افراد مجموعه وی (زیردستان) وجود نداشته باشد ، به همین دلیل مراجعه به متخصصین فن – از جمله سئویاب – سبب می شود که جمله عوامل موثر در بهبود سئو مورد توجه قرار گرفته و تارنمای مذکور همانند سایر موکلین سامانه پیش روی به جمع سه نتیجه اولیه حوزه فعالیتی خود وارد شوند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 5 (0 votes, average: 0٫00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...