۴ اشتباه بزرگ در سئو

۴ اشتباه بزرگ در سئو ، امروزه گوگل به عنوان شاخص و کاربردی ترین موتور جستجوگر دنیا ، میدانی برای تجسس میلیاردها انسان در پی عبارات مورد نظرشان و همچنین خودنمایی میلیون ها سایت در میان رقبایشان برای پذیرایی از جریان کاربران بیشتر می باشد . بارها و بارها هم به عنوان مخاطب و هم به عنوان میزبان دیده ایم که صفحه اول نتایج گوگل جایگاهیست که از اهمیت فراوانی برخوردار بوده و برای رساندن سایت خود به این جایگاه به کمک فرمول های بهینه سازی سایت تلاش های فراوانی کرده ایم .

در همین رابطه نیاز به یادآوریست که سئوی سایت عملی وقتگیر است که در میدان مین جریمه های متعدد گوگل و سیاست های پیچیده آن ، تنها با اعمال پارامترهای استاندارد ، در زمانی مشخص و با صبری مثال زدنی به بار می نشیند .

حال اینکه سایت هایی با بکار گیری اقداماتی ناثواب و عجولانه ، اگرچه با ذهنیت دور زدن این قوانین اندکی ترقی می کنند ، اما در مدتی کوتاه دچار مشکلات فراوانی گشته و جایگاه قدیمی خود را نیز از دست می دهند ؛ لذا بر آن شدیم تا با معرفی ۴ رفتار غیر حرفه ای مهم از میان اقدامات مذکور ، مخاطبین خود را به عدم انجام یا تکرار آن ها مجاب کنیم :

۴ اشتباه بزرگ در سئو

 

  • خرید لینک

خرید لینک یکی از ۴ اشتباه بزرگ در سئو ، از دید بسیاری از صاحبان سایت ها راهی سریع برای پیمودن مسیری طولانیست و به کمک آن می توان روند بالا آمدن سایت در رده بندی گوگل را سرعت بخشید .

در گذشته های نچندان دور که موتورهای جستجوگر به باهوشی زمان حال نبودند ، خرید لینک و تحت تاثیر قرار دادن الگوریتم های ارزیابی سئو با کمک حجم آن ها ممکن بود . این روند به قوت خود ادامه داشت تا اینکه دیده شد سایت هایی که دارای لینک های کمی بوده اما محتوایی قدرتمند دارند در سایه مانده و جای خود را به برخی از رقبای ضعیف و محتوایی پوچ و توخالی آن ها داده اند ، در نتیجه با بازنویسی الگوریتم های خود ، اینک کیفیت لینک ها را نیز در کنار کمیت آن ها مورد سنجش قرار داده و بدین ترتیب لینک های داخلی و خارجی پرتعدادی که فاقد ارزش اطلاعاتی بودند از چرخه سنجش حذف می شدند . در ادامه می توان به خرید فالوئر های اینستاگرام هم اشاره کرد که با تأسی از همین سیاست ها راه به جایی نمی برند .

  • ایجاد هرزنامه در دیگر سایت ها با قرار دادن نظرات و لینک های خودی

یکی از موارد اصلی در ۴ اشتباه بزرگ در سئو ، در حالی که مطالعه محتوای لینک های گوناگون و قرار دادن نظرات تخصصی و متفکرانه یکی از راه های بهبود سئو حرفه ای سایت شماست ، عدم توجه به اطلاعات ارائه شده در آن ها ، قرار دادن نظراتی عمومی و کپی شده  به همراه لینک های خودی عامل مثبتی در ارتقاء جایگاه سایت شما نخواهد بود . در این مورد نیز همانند مورد فوق ، گوگل و سایر موتورهای جستجوگر معتقدند که هر چیز بی محتوایی که به هر شکلی نمایش داده شود عاملی نامطلوب بوده و باید حذف شود .

لذا چنانچه در فکر ذکر آدرس سایت خود در محیطی بدون ارائه محتوای قدرتمند هستید ، آن روش را فراموش کنید .

از سویی دیگر ، وقتی کاربری به ذکر نظرات هرز در سایت های گوناگون می پردازد ، اثرات ناگواری را به جای می گذارد که این آثار دامان بسیاری از افراد دیگر را نیز می گیرد . به عنوان مثال سایت میزبان به عنوان سایتی بی ارزش و محتوا شناخته می شود ، کاربران دیگری که در پی اظهار نظر کارشناسانه یا مطالعه سایر نظرات هستند سردرگم و آزرده خاطر می شوند و اطلاعات شما نیز (نام کاربری ، ایمیل ، شماره تلفن و …) نیز به عنوان عنصری مضر شناسایی می شود . در نتیجه گوگل رفتار مهربانانه ای با این افراد نداشته و تنها در صورت به اشتراک گذاری بخشی از نوشته سایت های مذکور و یاد کردن از منبع آن این عمل را تقلب در نظر نمی گیرد .

  • استفاده از متون لنگری

یکی دیگر از ۴ اشتباه بزرگ در سئو ، خدمات لنگری یا Anchor text به هدفی متعالی در دنیای وب برای ساخت لینک ها خدمت می کند . برای موتورهای جستجوگر و عموم مردم ، متون لنگری توضیحی مختصر از ماهیت متن پیش روی ارائه می دهد و به این افراد در فهم و درک ارزش این مقاله کمک می کند . با این حال ممکن است افراد سود جو با دستکاری های غرض ورزانه خود در این عامل زمینه سئویی بد را فراهم آورند .

به صورت واضح تر زمانی که شخصی در صدد بالا بردن کلمه کلیدی سایت خود می باشد ، ممکن است متن لنگری واحدی را برای ساخت ۵۰ لینک متفاوت استفاده کند بی آنکه محتوای جدید و منحصر بفردی در ورای آن ها باشد . از این روی گوگل با پردازش های بی وقفه خود به این نتیجه رسید که بهترین راه مقابله با این معضل ، استفاده نام کمپانی و مجموعه های گوناگون در لینک های خود می باشد که تمایل سوء استفاده از آن ها را کاهش داده و همانند شناسنامه ای برای متون ، هریک را به پدیده ای منحصر بفرد تبدیل کند .

  • استفاده از محتوای تکراری

این مورد یکی از ۴ اشتباه بزرگ در سئو و خطوط قرمز امر سئو و بهینه سازی یک سایت می باشد ؛ چرا که ضامن بقای یک تارنما مطالبیست که به اشتراک گذاشته و به نسبت کاربردی بودن و خلوص این مطلب است که توسط موتور جستجو یا کاربران عمومی دیده می شود ؛ حال اگر از محتوایی تکراری استفاده کند چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

گوگل به خوبی می داند که تولید محتوایی با کیفیت مشقت بار بوده و زمان زیادی می برد ، لذا مایل نیست به افرادی که به دسترنج دیگران دست درازی می کنند فرصت دیده شدن دهد ؛ در نتیجه استفاده از اعتبار ، نام و یا حتی بخشی از نوشته دیگران سبب می شود تا گوگل فرد خاطی را مجازات کند .

بسیاری از افرادی که از محتوای تکراری استفاده می کنند از پیامدهای آن مطلع نبوده و یا به دلیل یکسان بودن توضیحات و متا تگ های سایتشان ضرورتی در اصلاح آن نمی بینند ؛ به عنوان مثال در فروشگاهی اینترنتی که به فروش البسه مشغول است ، ممکن است توضیحات دو لباس با رنگ های متفاوت یکسان باشد که عامل مثبتی تلقی نمی شود .

در نهایت لازم به تاکید است که از یگانگی محتوای ارائه شده در سایتتان اطمینان حاصل نمائید تا از سختگیری های منطقی و منصفانه گوگل دور بمانید .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 5 (0 votes, average: 0٫00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...