گوگل و انتخاب سایت برتر

گوگل و انتخاب سایت برتر

در مبحث سئو سایت می توان مطرح نمود که یکی از بزرگترین و مهم ترین مواردی که تمام وبمستران و صاحبان سایت ها تمایل به آگاهی از آن را دارند ،

اطلاع از روند انتخاب گوگل و انتخاب برترین سایت در نتایج برتر گوگل می باشد و اما در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت که روند انتخاب گوگل جهت نمایش به چه صورتی می باشد ؟

مطابق نتیجه گیری های مطرح شده از سمت گوگل در سئو و یا بهینه سازی سایت ، او با این عنوان مطرح می نماید که : بهترین قطعه برای کاربران وب سایت شما چه خواهد بود ؟

او بدین گونه مطرح می نماید که پیش از آنکه هر شخصی کتاب مورد نظر خود را خریداری نماید در ابتدا به دنبال خواهان مشاهده تصویری و یا مطلبی است که اطلاعات جامعی را در اختیار خریدار کتاب فراهم نماید در واقع خواننده تمایل به مشاهده هر چه سریع تر موضوع کتاب با تصویر و یا موارد این چنینی دارد ، و آنها جهت کسب اطلاعات بیشتر علاوه بر مشاهده تصاویر به مشاهده خلاصه ، مقدمه و … می پردازند .

در مبحث سئو سایت نیز قطعه ای ( در واقع شامل لینک مشاهده شده در نتایج جستجو می باشد به گونه ای که با جستجوی یک عبارت ۱۰ لینک در صفحه اول نمایش داده می شود که شامل عنوان ، توضیحات و لینک سایت می باشد) که جستجو می گردد نیز دقیقا” مشابه خرید کتاب با مشاهده خلاصه محتویات آن می باشد و کاربر با در نظر گرفتن خلاصه ای از محتویات می تواند بهترین گزینه را انتخاب نماید .بنابراین قطعه جستجو شده می بایست با موضوع جستجو شده ارتباط معنایی داشته باشد و این موضوع از آنجا اهمیت دارد که افرادی که صفحه مورد نظر را با قطعه مورد جستجو مشاهده می نمایند با رضایت از ارتباط معنایی و محتوایی با موضوع جستجوی خود صفحه مورد نظر خود را بررسی می نمایند .

گوگل از سه مکان جهت بررسی قطعه ها استفاده می نماید :

  1. از طریق محتویات صفحه
  2. از طریق meta Description صفحه
  3. از طریق لیست های موجود در DMOZ

نتیجه قطعه و یا قطعه های در حال نمایش از محتویات صفحه به دست می آید . با این حال زمانی نیز وجود دارد که از محتویات یک صفحه قطعه به دست نمی آید و استفاده از آن بهترین منبع برای آن قطعه به حساب نمی آید . به عنوان مثال در همان موضوع خرید کتاب ممکن است کتاب مورد نظر تنها شامل یک لوگو و یا چند تصویر باشد و در آن هیچ گونه اطلاعات از خلاصه محتویات و … وجود نداشته باشد که در آن صورت شخص با مشاهده لوگو و تصاویر مربوطه و بررسی آنها می تواند به مشاهده و در نظر گرفتن محتویات آن بپردازد . و در مواقعی که صفحه مورد نظر محتویات منطقی متناسب با موضوع جستجو شده و قطعه دارا نمی باشد از meta description  استفاده می گردد . در این مورد می بایست توضیحات به نحوی کوتاه باشد که دقیقا” شامل توصیف محتوا به صورت کاملا” کوتاه و در حد چند کلمه باشد .

و نیز در سئو در صورتیکه محتویات متناسب و پس از آن meta description متناسب وجود نداشته باشد گوگل از DMOZ به عنوان پروژه فهرست باز استفاده می نماید .

در حدود ۱۰ سال ، گوگل تنها از DMOZ برای قطعه ها استفاده می کرد و در آن زمان مدیران وب نه محتوایی مطلوبی استفاده می نمودند و نه meta Description مطلوبی وجود داشت که در آن زمان تنها از DMOZ استفاده می شد ، با توجه به این جمله که از سمت گوگل مطرح گردیده این نتیجه استنباط می گردد که DMOZ همانند گذشته دارای اعتبار و اهمیت خاصی نمی باشد .

سئو,سئو سایت,بهینه سازی سایت

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of