اشتباهات سئو

اشتباهات سئو

در برخی مواقع اشتباهاتی در سئو سایت رخ داده که خود به تنهایی سبب ایجاد ضرر و زیان فراوانی به سئو سایت می شود که می بایست در اصلاح آنها هر چه سریع تر اقدام نمود ،که در ذیل به برخی از آنها اشاره خواهد شود :

سئو توسط برخی متخصصان به قدری سبک شمرده می شود که برخی متخصصان سئو سایت ها نیز این مسائل را نادیده گرفته و این در حالی است که رعایت برخی نکات در سئو سایت می تواند بسیار مهم تلقی گردد .

مبحث سئو بیشتر از آنجایی شروع می شود که ورودی های یک سایت افزایش یابد و در نتیجه افزایش ورودی ها سبب پیشرفت سئو می باشد . در این حین برخی تکنیک ها وجود دارد که خود به تنهایی سبب افزایش کیفیت سئو سایت می گردد .

۱) Nofollow نمودن آدرس های خودتان

در صورتیکه یک مطلب نوشته شده در سایت وجود دارد که امکان عدم استفاده از قانون کپی برداری و نیز محتوی نامطلوب وجود دارد که در این صورت نیاز به عدم نمایش محتوی در نتایج جستجو می باشد ، نکته مهمی که در این قسمت وجود دارد اینکه به هیچ وجه از NoFollow برای لینک های خود استفاده ننمایید و در این صورت اتفاقی که رخ می دهد PageRank از سایت شما حذف می گردد .

۲) عدم استفاده از canonicalization :

در واقع با استفاده از این تکه کد به موتور جستجو گفته می شود که به جای صفحه فعلی به URL دیگری می بایست ایندکس شود .

۳) استفاده نادرست از لینک های خروجی :

یکی از اشتباهات رایج در سئو سایت استفاده از لینک های خروجی در سایت می باشد ، در صورتیکه در سایت خود از لینک به سایت های دیگر استفاده کرده اید و این لینک ها اتصال به پروفایل شبکه های اجتماعی شما نمی باشد می بایست لینک را حذف نمایید .

۴) کافی نبودن لینک های خروجی :

در حالیکه لینک های خروجی سبب کاهش رتبه PageRank می گردد ولی در این قسمت این نکته نیز قابل اهمیت می باشد که وجود نقل قول ها در سایت سبب افزایش میزان اعتماد به محتوی مورد نظر می باشد که این موضوع در سئو نقش مهمی ایفا می نماید ، و اما نکته ای که در این قسمت حائض اهمیت می باشد اینکه لینک های خروجی به هیچ وجه نباید به صورت مستقیم خارج شود بلکه در صورتیکه غیر مستقیم باشد هیچ امتیاز منفی برای آن لحاظ نمی گردد .

۵) ضعیف بودن ساختار پیوند داخلی :

راه های بیشماری جهت ایجاد پیوند های داخلی سایت وجود دارد . مطابق با صحبت مدیران گوگل اینکه هر صفحه می بایست یک لینک استاتیکی داشته باشد . سیستم های مدیریت محتوی به صورت معمول خود این عملیات را انجام می دهد و این در حالی است که ممکن است این لینک ها شکسته و یا به صورت صحیح لینک نشوند که این مورد خود نیاز به بررسی های بیشتری دارد ولی محث مهمی که در این قسمت در سئو وجود دارد حضور حداقل یک لینک در یک صفحه می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 5 (0 votes, average: 0٫00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...