Sitemap و سئو سایت

Sitemap و سئو سایت

در این مقاله به اهمیت حضور سایت مپ در سایت ها و تاثیرات آن بر سئو سایت سخن به میان گفته می شود و اینکه اساسا” چرا از سایت مپ ها استفاده می شود ؟

سایت مپ و یا نقشه سایت چیست ؟

sitemap یک فایل xml می باشد که این فایل متشکل از تعداد بیشماری URL می باشد ، که این URL ها در واقع همان آدرس هایی هستند که در سایت از آنها استفاده شده است ، در واقع آرشیوی از URL های بیشماری که در سایت وجود دارد .قرار گیری این سایت در محلی که برای خزندگان موتور جستجو قابل رویت و بررسی باشد بسیار حائض اهمیت می باشد .

از سایت مپ ها برای چه چیز استفاده می شود ؟

اصولا” از sitemap ها برای استفاده خزنده های موتور جستجو استفاده می شود به گونه ای که هیچ قسمتی از سایت نادیده گرفته نشود و تمام محتوی سایت در نظر گرفته شود .

ذکر این نکته در این قسمت از سئو حائض اهمیت می باشد که برخی اوقات تعدادی از لینک ها از دید کاربران توسط وب مستران و یا صاحبان سایت ها پنهان می شود و در این بین ممکن است خزنده های موتور جستجو این گونه URL ها را نادیده بگیرند ، بنابراین این آدرس ها از نتایج جستجو حذف می شوند . البته می توان چنین بیان نمود که برخی از آدرس هایی که اهمیت زیادی در دید توسط کاربران ندارند را توسط پنهان نمود که بدین ترتیب این آدرس ها در XML SiteMap نیز از بین خواهند رفت .

نحوه ایجاد SiteMap چگونه می باشد ؟

در صورتیکه سایت شما با استفاده از وردپرس طراحی شده به راحتی می توان از افزونه Google XML Sitemap استفاده نمود که برای این مبحث تنها کافی است پس از دانلود این افزونه آن را نصب نمود و پس از آن ، افزونه را فعال نمایید و . پس از ایجاد نقشه سایت توسط این افزونه جهت کسب اطمینان از وجود این نوع SiteMap تنها کافی است آن را در آدرسی مانند آدرس زیر بیابید :

http://YourURL/Sitemap.XML

و برای کسانی که از سیستم مدیریت محتوی وردپرس استفاده نمی نمایند می توانند از ابزار آنلاین XMLSitemaps استفاده نمایند که اخذ سایت مپ با استفاده از این ابزار بسیار ساده و راحت می باشد .

برخی از مدیران سایت ها معتقد به حضور SIteMap در صفحه به صورت نمایان می باشند و این در حالی است که سئو یاب اعتقادی به این موضوع ندارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 5 (0 votes, average: 0٫00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...