Amp چیست

Amp چیست ؟

AMP در واقع مخفف کلمه Accelerated Mobile Page به معنای صفحه سریع موبایل می باشد که این مورد در سئو بسیار تاثیر گذار خواهد بود ، در ادامه به بررسی آنچه که می بایست درباره صفحات سریع موبایل(Amp) بدانید می پردازیم :

 

ذکر این نکته بسیار مهم و حائض اهمیت می باشد که صفات موبایل بسیار سریع تر بارگذاری می شود بنابراین می بایست به این مبحث بسیار توجه نمود که چه صفحاتی می بایست در موبایل ها قرار گرفته شود و چگونه می توان در آن بهترین نتایج را کسب نمود . یک صفحه سریع موبایل یک پروژه می باشد که توسط گوگل و توییتر جهت تولید صفحات سریع تلفن همراه طراحی شده است ، در واقع AMP چیزی جز یک HTML ساده نمی باشد ، یک HTML بسیار مختصر و کوتاه است .

در واقع داشتن یک صفحه HTMl سبک سبب بارگذاری سریع خواهد شد که این مورد در سئو و سئو سایت بسیار تاثیر گذار خواهد بود  . این پروژه در برابر پروژه های اپل اخبار و نیز پروژه فیسبوک برای شرکت فیسبوک می باشد که در واقع همانند این پروژه ها بر اساس بارگذاری سریع می باشد . AMP یک پروژه باز می باشد که دسترسی به تمام عناصر و منبع آن وجود دارد .

چه چیزی سبب می گردد تا به یک پروژه ای AMP بگویند و با این نام نامگذاری شود ؟

در واقع صفحه HTMl که بسیار سبک و بدون داشتن هیچ گونه اشکال خروجی می باشد در واقع فایل HTML کاملا” سبک است که در کنار این فایل حتما” می بایست از یک فایل CSS فوق العاده سبک استفاده گردد . امکان استفاده از JAVAScript وجود ندارد و می بایست در صورت لزوم به استفاده از آن تنها از یک فابل خارج از قالب استفاده نمایید و چیز هایی مانند موارد فوق تنها سرعت بارگذاری را کاهش می دهد .

در واقع با استفاده از این مبحث می توان یک بارگذاری خالص بدون هیچ مورد اضافی با سرعت خالص در اختیار شما قرار خواهد گرفت .معمولا” مواردی مانند تصاویر بارگذاری نمی گردد و این موارد تنها از طریق جاوا انجام می پذیرد . کتابخانه ی جاوا در سیستم عامل مختص خود قرار خواهند گرفت بنابریان به این موارد به هیچ وجه نیاز نخواهد بود . این فابل ها به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند با حجم بسیار اندک Catch گردند تا گوگل بتواند به راحتی میزبانی این صفحات را نماید و آنها را به سادگی نمایش دهد ،خدمات سئو در واقع با استفاده از این مبحث گوگل می تواند آنها را در جای مد نظر خود ذخیره نماید تا برای نمایش آن هیچ گونه ارجاعی به سایت شما نداشته باشد .

چگونه می توان این عملیات را در تلفن همراه خود انجام داد ؟

همه ی صاحبان سایت ها برای این امر می بایست از یک صفحه وب معمولی استفاده نماید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 5 (0 votes, average: 0٫00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...