۸ راه تولید محتوایی لینک پذیر

۸ راه تولید محتوایی لینک پذیر : وبسایت مجموعه شما و تک تک صفحات آن که محتوایی را به مخاطبین خود عرضه می دارد ، قطره ای در میان اقیانوسی پهناور است که با وجود اطلاعات ولو مفیدی که در اختیار خوانندگانش قرار می دهد ، باز هم تنها ذره ای ناچیز است . در همین رابطه چنانچه موضوع بحث خود را محدود تر کرده ( کاهش عمق و مساحت اقیانوس ) و در پی ایجاد ارتباط با صفحات دیگری باشیم ( اتصال با قطرات دیگر و تبدیل شدن به حجمی قابل توجه ) ، احتمال دیده شدن شما نیز بیشتر می شود .

۸ راه تولید محتوایی لینک پذیر

توجه به این مثال ساده اهمیت ساخت لینک و ایجاد ارتباط با دیگر دامنه ها ، به ویژه دامنه سایت هایی سرشناس و پر مخاطب را به خوبی نشان می دهد . اگر شما در پی حصول لینک های سطح بالا هستید ، نمی توانید گوشه های محتوای تولیدی خود را ببرید ، چرا که ملزم به انجام هر کار ، مطابق اسلوب و قوانین آن می باشید .  قسمت بد ماجرا اینجاست که به دست آوردن لینک هایی مرتبط و قدرتمند عمل ساده ای نیست ، اما نکته خوبی هم مبنی بر اینکه عده فراوانی راه صحیح این کار را بلد نبوده و یا در آن گام برنمی دارند وجود دارد .

به عنوان مصداقی از اینکه « ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است » ، هر زمانی که شما قصد ورود به این جریان را داشته باشید ، همان لحظه بهترین زمان برای انجام این کار نسبت به دوره های پیشینش می باشد .  به همین دلیل در مقاله ۸ راه تولید محتوایی لینک پذیر ( در دو قسمت ) به ارائه راهنمایی جامع و قدم به قدم جذب مستمر لینک های با کیفیت می پردازیم .

این روند کار می کند

این روند کار می کند

این نکات بر اساس تئوری یا آرمانی ترین شیوه های عملی شکل نگرفته ، بلکه بر روی بستری از نتایج دنیای واقعی پدیدار گشته است . در سه ماه گذشته ، ما پنج عنصر پر اهمیت وبسایت Lonely Planet که سامانه ای مملو از لینک های قوی و تاثیر گذار در حوزه مسافرت می باشد را زیر نظر گرفتیم که این رویه را پیش گرفته بودند . در این میان صفحاتی وجود داشتند که نه تنها تعداد لینک های ورودیشان دو رقمی شده بود ، بلکه در صدر موضوع خود در موتورهای جستجوگر نیز قرار گرفته بودند ، لذا در ادامه با بررسی سلسه اقداماتی که در این راه انجام داده ایم ، به تبیین ۸ راه تولید محتوایی لینک پذیر و نحوه پوشش یکی از این صفحات می پردازیم .

 

  1. تحقیق

تحقیق

پیش از اینکه وارد مرحله طوفان فکری شویم – Brainstorming یا طوفان فکری ، به عملی گفته می شود که همه اعضای یک تیم در مورد موضوعی خاص ، هر ایده ، نقد ، نظر و تجربه ای که دارند ارائه می دهند تا در نهایت با جمع بندی موضوع به بهترین راه حل برسند – ما به طور مستمر و بی وقفه در حال بررسی صفحاتی که شرایط مطلوبی داشته ، جایگاه خوبی دارند و از لینک های مفید سرشارند ، هستیم . در این مورد خاص ، اگر فرض کنیم که متخصص سفر بوده و به زیر و بم آن مسلطیم ، باز هم نیاز است که افق دید خود را فراتر از جلوی پایمان برده و با بررسی حیطه های مرتبط ، مشاغل مربوطه و یا عوامل غیر مستقیم اما تاثیر گذار ، برنامه ای جامع و کاربردی تر طراحی کنیم .

چنانچه ایده های ارائه شده نظری از دل مجموعه بوده و تقلیدی از دیگران نباشد ، می تواند نتایج بهتری به همراه داشته باشد اما نباید از اهمیت این نکته نیز به سادگی گذشت که ایده گرفتن و الهام روشی نوین در ۸ راه تولید محتوایی لینک پذیر به خودی خود امکان پذیر نیست . بدین منظور تجسس در کار مجموعه هایی که با شما در یک حوزه فعالیت نمی کنند ، یادگیری روش ها و برنامه آن ها و سپس ترجمه و برگرداندن این مفاهیم به حرفه خود و تغییر شکل به حالتی کاربردی در حرفه شما سبب می شود تا علاوه بر عدم تقلید از یک همکار ، عدم صرف هزینه های مادی و معنوی زیاد و تعریف افقی جدید در اهداف خود ، از روشی جدید نیز متنفع شوید .

  1. ایده

ایده

پس از انجام تحقیقات و گام نهادن در این راه با توشه ای کافی ، حالاست که باید در تکاپوی پیچیدگی های کار بیافتید ، دغدغه اینکه مجموعه ایده ها و تحقیقاتی که انجام داده اید ، چگونه باید در قالب فعالیت های شما یا مشتریانتان قرار گیرد ! در چنین مواقعی ، نکته کلیدی شناسایی هسته اصلی مواردیست که مقبول واقع شده و برپایی ساختارمان بر اساس آن می باشد .  به بیانی ساده تر ، ما به یک محور استوار نیاز داریم که شاکله اصلی فعالیت هایمان را تشکیل دهد و سپس زیر مجموعه های بعدیش حول این ستون به گردش در آیند .

در اینجا به چند نوع محتوا در ۸ راه تولید محتوایی لینک پذیر که معمولاً پاسخ مناسبی از آن ها دریافت می شود اشاره می کنیم :

  • نقشه ها
  • پوسترها
  • داده های آماری
  • محتوای تعاملی و مرتبط
  • پرسش و پاسخ

به عنوان مثال ، ما تصمیم به ساخت دامنه ای پیرامون بهترین شهرهای کشور برای مسافرت خانوادگی گرفتیم . در همین اثنا شاید اماکنی که زوج های جوان می توانند به آن سفر کنند به عنوان پوسته ای محبوب بتواند به کار گرفته شود ، موضوعی که با حیطه فعالیت این نام تجاری در ارتباط بوده ، محبوبیت بالایی داشته و احتمال ایندکس شدن بالایی دارد .

  1. داده

داده

در قدم بعدی ۸ راه تولید محتوایی لینک پذیر با توجه به اینکه چه نوع محتوایی را برای تولید برگزیده اید ، اینک ملزم به گردآوری داده و اطلاعاتی در این خصوص هستید . به عنوان مثال اگر در پی انتقال مفاهیمی در قالب پوستر و تصاویر هستید ، نیازمند جمع آوری اطلاعاتی کمتری بوده اما از سویی دیگر ملزم به خرج خلاقیت بیشتری هستید . استفاده از مفاهیمی جنجالی یا بحث برانگیز یکی از روش هاییست که تصویری را بر سر زبان ها می اندازد ، اما این نگرش برای همه مشاغل مطلوب نیست ، به ویژه اگر در کسوت انجام سئو و بهینه سازی سایت یک مشتری اقدام به تولید محتوا می کنید .

اگر محتوای شما با ارائه داده هایی آماری در پی انتقال پیامی به مخاطب است ، پس برای تولید آن نیازمند مطالعه ، تجسس و پرسش و پاسخ بیشتری هستید تا درون مایه مطلبتان صحت داشته و برای خواننده کاربردی باشد .

در مثال فوق ، روش ما برای تولید محتوا ارائه نکاتی آموزشی و داده های مستند آماری بود ، لذا دست به جستجویی گسترده زده و ویژگی شهر های مختلف ، کیفیت مورد نظر زوج های جوان ، وضع مالی آن ها و موارد متعدد دیگری را بررسی کرده و دخالت دادیم تا به متنی قابل قبول برسیم .

خوشبختانه افرادی که به تازگی در این مسیر قدم می گذارند بسان پیش کسوتان خود با مشکلات عدیده پیدا کردن منبع دست به گریبان نیستند و با جستجویی ساده در گوگل می توانند به دریایی از آموزه های خارق العاده و مفید دست یابند .

گردشی در وبسایت های سئوی سایت ارائه دهنده آمارهای جامع که اطلاعاتی از ادوار مختلف یک پدیده خاص را دارند نیز روش دیگریست که ارزش امتحان کردن را دارد . استفاده از این روش به عنوان اقدامی برای شناسایی نقطه آغازین و ساخت قالب یک محتوا می تواند بسیار کارساز باشد . بدیهیست که اگر به منبع مالی قدرتمندی متصل هستید ( شرکت شما یا موکلی که مشکلی در پرداخت هزینه ها ندارد ) ، می توانید بسیاری از آمار ، ارقام ، نظرسنجی ها و اطلاعاتی که در اینترنت وجود نداشته – و نه اطلاعاتی که گاه به دلیل تکرار بی حد و حصر سایت های متعدد ، نخ نما شده اند – به صورت دست اول مخصوص نام تجاری خود تولید و عرضه کنید ، عملی که اولاً به دلیل همین محدودیت های مالی و ثانیاً ترس از بازگشت سرمایه و ریسک بالای عدم پاسخگویی که خود به دلیل پرداختن به جزئیات به جای تحقیقی کلی تر صورت می پذیرد ، چندان محبوب نیست . تهایتاً باید گفت که پرداختن به یک موضوع عمومی راهکار مناسبیست که در مراحل بعدی با یافتن منابع اطلاعاتی و کشف ایده های موجود سر فرصت ، کامل می گردد .

در پایان لازم به یادآوریست که ادامه مطلب فوق را می توانید در اقدامات لازم برای تولید محتوایی لینک پذیر مطالعه فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 5 (0 votes, average: 0٫00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...