۵ ویژگی اساسی تصاویر وب سایت

۵ ویژگی اساسی تصاویر وب سایت : ما در دنیایی زندگی می کنیم که با جلوه های بصری احاطه شده و به همین دلیل هم نمی توانیم از ارزش والای بهینه سازی آن ها چشم بپوشیم . تصاویر ، وب سایت شما را جذاب تر می کنند ، پس شاید به همین دلیل است که تقریباً در همه صفحه های آن عکسی قابل مشاهده است . این در حالیست که با عدم بهینه سازی و استفاده درست از این منابع اطلاعاتی ، پتانسیل فراوانی را نادیده گرفته و فرصت مناسبی که سئوسایت شما را بهبود می بخشد از بین برده اید .

۵ ویژگی اساسی تصاویر وب سایت

از سویی دیگر ، استفاده از تصاویر پر حجم و سنگین با اینکه سرعت بالا آمدن سایتتان را کم می کند ، اما با توجه به کیفیت ارائه شده توسط آن ، بازدهی و مطلوبیت بالاتری خواهد داشت لذا یافتن نقطه بهینه آن بواسطه بهبود شرایط سئو در تصاویر سبب می شود تا علاوه بر ترقّی سرعت سایت ، رضایت مخاطب نیز افزایش یافته و فرصت هایی بیشتر در رده بندی سایت در روش های سنتی و جستجو از روی تصویر بیابید .

همه این ها در حالیست که تکنولوژی ” visual search ” توانایی تشخیص و تفکیک رنگ ها و طرح ها را داشته و می تواند تصاویر را به نوعی بخواند ، اما باز هم همه موتورهای جستجوگر قادر به اینگونه تجزیه و تحلیل نبوده و تنها بواسطه توضیحاتی که در دل تصاویر وجود دارد آن ها را پیدا کرده ، محتویاتشان را بررسی می کنند و سپس در اختیار کاربران اینترنتی می گذارند  .

با توجه به این مقدمه ، حال سوالی که پیش می آید این است که چه عواملی تضمین می کنند که تصاویر شما دیده شده و از سویی دیگر سرعت وبسایتتان را نیز کم نمی کند ؟! برای پاسخ به این سوال در ادامه ۵ ویژگی اساسی تصاویر وب سایت را معرفی کرده ایم که به پاسخ این سوال می پردازند :

  • تصاویر موجود در اینترنت به سئوی سایت تان کمکی نمی کند

تصاویر موجود در اینترنت

قصد شما از مطالعه ۵ ویژگی اساسی تصاویر وب سایت و بارگذاری تصاویر ارائه مطلبی منحصر بفرد و در ورای آن مطرح شدن تارنمایتان می باشد . حال اگر از تصاویر موجود در اینترنت استفاده کنید ، همانند ده ها سایت دیگری که از مطالب کپی استفاده کرده و هیچگاه نیز به رده های بالا صعود نمی کنند ، غیر اصیل به نظر می رسید . وبسایت های بسیاری در سراسر دنیا وجود دارند که با این حربه کلاهبرداری می کنند . یک وب سایت شرکتی ، تارنمای مجموعه ای مشاوره ای و یا وبگاه سامانه ای که به خدمات پس از فروشش می بالد را در نظر بگیرید ، همه این ها از تصویر مردی استفاده می کنند که در حال لبخند زدن است ؛ نمونه ای که احتمالاً مشابه آن را زیاد دیده اید . لازم به ذکر است که زمانی که شما موجودی خود را به خوبی بهینه سازی کنید ، باز هم تاثیر و گیرایی زمانی که از تصاویر دست اول استفاده می کنید را نخواهد داشت .

  • از تصاویر دست اول با کیفیت استفاده کنید

هرچه میزان تصاویر یکتا و دست اولی که استفاده می کنید بیشتر باشد ، رضایت کاربران و تمایل گوگل در رتبه دهی به سایت شما نیز بیشتر می شود . با توجه به نکات مطلب ۵ ویژگی اساسی تصاویر وب سایت ، حصول این تصاویر از راه های مشخصی امکان پذیر است که از مهمترین آن ها می توان به تولیدشان توسط تیم طراحی در قالب تصویرسازی داده یا ایفوگرافیک ها و همچنین عکسبرداری به کمک دوربین های با کیفیتی که امروزه در همه موبایل ها نیز یافت می شود نام برد . به مشتریان خود شمایی کلی از مجموعه خود ارائه داده و یا با تولید تصاویر با کیفیتی از محصولاتتان ، درصد تاثیرگذاری امور بازاریابی یا مارکتینگ خود را افزایش دهید . بسیاری از کاربران تصاویر تکراری را نادیده می گیرند ، پس با ارائه تصاویر بدیع و با کیفیت ، می توان در جایگاه خوبی در نتایج جستجو ایستاده و با نمایش شخصیت برند خود به جذب بیشتر مخاطب بپردازید .

  • برای ارائه یک تصویر دلیل داشته باشد

برای ارائه یک تصویر

تصاویر باید به بهبود روند حکایت یک مقاله یا ساده کردن مفاهیم آن کمک کنند . بسیاری از مردم بواسطه وجود تصاویر بهتر یاد می گیرند و از آن گذشته این نمایه ها حس قویتری نسبت به صدها کلمه سرد و بی روح به مخاطب منتقل می کنند ؛ با همه این اوصاف و با وجود تمایل شدیدی که به گذاشتن تصویر در بطن مقاله خود دارید ، باید آگاه باشید که هیچ اجباری برای این کار وجود ندارد .

قرار دادن اسکرین شات ( تصویر صفحه ) نیز راه ارزشمند دیگریست که به روایت قصه شما و همچنین سئو شما کمک می کند ، محتوایی که به ویژه در مسائلی بغرنج و پیچیده ، با ارائه یک نقطه عطف می تواند در بلاگ ها ، مقالات و صفحات فرود سایت استفاده شده و بسیار کارساز باشد .

در نهایت بنا به ۵ ویژگی اساسی تصاویر وب سایت ، دلیل شما برای قرار دادن یک تصویر تکمیل مفاهیم یک مقاله است ، متن را خرد کرده و به مخاطب خود فرصت شناخت یک محصول یا محتوا را بدهید .

  • مراقب قانون تکثیر (Copyright) باشید

در اثنای دریافت تصویری از اینترنت و بارگذاری آن در سایت خود ، به این نکته توجه داشته باشید که شمایل مذکور تحت حفاظت قانون کپی نباشد . اگر سامانه هایی همچون Getty ، DepositFiles ، Shutterstock و سایر مجموعه های مشابه عکسی را منتشر کرده اند که اختصاصی بوده و شما نیز مجوز استفاده از آن ها را ندارید ، بهتر است ریسک نکرده ، از بکار گیری آن ها اجتناب ورزیده و برای خود دردسری بزرگ نخرید .
بنا به قوانین قانون کپی هزاره دیجیتال یا Digital Millennium Copyright Act (DMCA) ، چنانچه یکی از بندها و تبصره های مربوطه را نقض کنید ، مورد تذکر و بازخواست قرار خواهید گرفت و اگر مولفی مطلب خود را در سایت شما دیده و به سامانه مذکور اطلاع دهد ، حتی ممکن است به معلق شدن ادامه فعالیتتان نیز بیانجامد .

در همین رابطه راه های مطمئنی در ۵ ویژگی اساسی تصاویر وب سایت وجود دارد که به کمک آن ها می توانید تصاویری رایگان و بدون پیگرد را بیابید . این گونه ابزارها – همچون تصاویر گوگل – با داشتن فیلترهای متعددی این امکان را به شما می دهد که فقط از تصاویر رایگان و غیر ثبت شده استفاده کنید ، هرچند ممکن است تصویر دلخواهتان در بین گزینه ها نباشد ، اما می توانید از این مطلب که دردسری نیز به دنبال نخواهد داشت مطمئن باشید .

  • تصاویر خود را به کمک نرم افزار بهبود ببخشید

تصاویر خود را به کمک

پس از اینکه تصویری از  Shutterstock   یا DepositPhotos دانلود کردید ، می توانید باز هم تحت شرایطی از آن ها استفاده کنید . نرم افزارهای فراوانی وجود دارند که امکان شخصی سازی تصاویر را به شما داده و با مهیا کردن شرایط درج متن یا سایر تغییرات ، تصویر را به پدیده ای غیر از محصول ورودی آن تبدیل می کنند . بسیاری از تصاویر موجود در اینترنت بواسطه همین نرم افزارها ساخته می شوند ، این در حالیست که همزمان با اینکه می توانید از تصاویر منتشر شده توسط دیگران برای ساخت محصولی جدید استفاده کنید ، ماحصل کار شما پس از اعمال تغییرات و افزودن پیام های شخصی ، خود یه پدیده ای جدید تبدیل شده که قابلیت کسب رتبه ای قابل قبول را نیز دارد .

ساخت رسانه ای تصویری برای یک شبکه اجتماعی با مفهوم و در ابعادی دلخواه و یا تولید اینفوگرافیک ها ، حداقل کاری هستند که بنا به توضیحات ۵ ویژگی اساسی تصاویر وب سایت می توان با ابزاری همچون Canva انجام داد . ناگفته نماند که سایت هایی هم نظیر Easel.ly ، Visual.ly یا pablo.buffer.com سبب می شوند تا به خلق محصولی چشم نواز و اصیل پرداخته و از توسل به دیگر تصاویر اینترنتی نیز فارغ شوید .

5
دیدگاه بگذارید

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
مدیر سایتکوثر ترابیadmin94rezvanreza Recent comment authors
  Subscribe  
جدید ترین قدیمی ترین
Notify of
reza
reza

ممنون از مطالب خوبتان

rezvan
rezvan

سلام ، راجع به مطلبی که نوشتین دو تا سوال داشتم
۱٫ راهی هست که تصاویر با کیفیت رو بدون افت سرعت سایت رو سایت بذاریم ؟
۲٫ تو کشور ما قانون کپی رایت رعایت نمیشه، میخواستم بدونم راهی هست که دسترسی به تصاویر رو برای افراد که قصد کپی برداری از او نارو دارن محدود کرد به یه طریقی ؟

کوثر ترابی
کوثر ترابی

سلام ، با تشکر از مطالب خوبتون
نرم افزاری مشابه فتو شاپ به صورت آنلاین وجود داره تا بتونیم به صورت آنلاین تصاویرو ویرایش کنیم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید