۵ ویژگی اساسی تصاویر وب سایت

۵ ویژگی اساسی تصاویر وب سایت : ما در دنیایی زندگی می کنیم که با جلوه های بصری احاطه شده و به همین دلیل هم نمی توانیم از ارزش والای بهینه سازی آن ها چشم بپوشیم . تصاویر ، وب سایت شما را جذاب تر می کنند ، پس شاید به همین دلیل است که تقریباً در همه صفحه های آن عکسی قابل مشاهده است . این در حالیست که با عدم بهینه سازی و استفاده درست از این منابع اطلاعاتی ، پتانسیل فراوانی را نادیده گرفته و فرصت مناسبی که سئوسایت شما را بهبود می بخشد از بین برده اید .

۵ ویژگی اساسی تصاویر وب سایت

از سویی دیگر ، استفاده از تصاویر پر حجم و سنگین با اینکه سرعت بالا آمدن سایتتان را کم می کند ، اما با توجه به کیفیت ارائه شده توسط آن ، بازدهی و مطلوبیت بالاتری خواهد داشت لذا یافتن نقطه بهینه آن بواسطه بهبود شرایط سئو در تصاویر سبب می شود تا علاوه بر ترقّی سرعت سایت ، رضایت مخاطب نیز افزایش یافته و فرصت هایی بیشتر در رده بندی سایت در روش های سنتی و جستجو از روی تصویر بیابید .

همه این ها در حالیست که تکنولوژی ” visual search ” توانایی تشخیص و تفکیک رنگ ها و طرح ها را داشته و می تواند تصاویر را به نوعی بخواند ، اما باز هم همه موتورهای جستجوگر قادر به اینگونه تجزیه و تحلیل نبوده و تنها بواسطه توضیحاتی که در دل تصاویر وجود دارد آن ها را پیدا کرده ، محتویاتشان را بررسی می کنند و سپس در اختیار کاربران اینترنتی می گذارند  .

با توجه به این مقدمه ، حال سوالی که پیش می آید این است که چه عواملی تضمین می کنند که تصاویر شما دیده شده و از سویی دیگر سرعت وبسایتتان را نیز کم نمی کند ؟! برای پاسخ به این سوال در ادامه ۵ ویژگی اساسی تصاویر وب سایت را معرفی کرده ایم که به پاسخ این سوال می پردازند :

  • تصاویر موجود در اینترنت به سئوی سایت تان کمکی نمی کند

تصاویر موجود در اینترنت

قصد شما از مطالعه ۵ ویژگی اساسی تصاویر وب سایت و بارگذاری تصاویر ارائه مطلبی منحصر بفرد و در ورای آن مطرح شدن تارنمایتان می باشد . حال اگر از تصاویر موجود در اینترنت استفاده کنید ، همانند ده ها سایت دیگری که از مطالب کپی استفاده کرده و هیچگاه نیز به رده های بالا صعود نمی کنند ، غیر اصیل به نظر می رسید . وبسایت های بسیاری در سراسر دنیا وجود دارند که با این حربه کلاهبرداری می کنند . یک وب سایت شرکتی ، تارنمای مجموعه ای مشاوره ای و یا وبگاه سامانه ای که به خدمات پس از فروشش می بالد را در نظر بگیرید ، همه این ها از تصویر مردی استفاده می کنند که در حال لبخند زدن است ؛ نمونه ای که احتمالاً مشابه آن را زیاد دیده اید . لازم به ذکر است که زمانی که شما موجودی خود را به خوبی بهینه سازی کنید ، باز هم تاثیر و گیرایی زمانی که از تصاویر دست اول استفاده می کنید را نخواهد داشت .

  • از تصاویر دست اول با کیفیت استفاده کنید

هرچه میزان تصاویر یکتا و دست اولی که استفاده می کنید بیشتر باشد ، رضایت کاربران و تمایل گوگل در رتبه دهی به سایت شما نیز بیشتر می شود . با توجه به نکات مطلب ۵ ویژگی اساسی تصاویر وب سایت ، حصول این تصاویر از راه های مشخصی امکان پذیر است که از مهمترین آن ها می توان به تولیدشان توسط تیم طراحی در قالب تصویرسازی داده یا ایفوگرافیک ها و همچنین عکسبرداری به کمک دوربین های با کیفیتی که امروزه در همه موبایل ها نیز یافت می شود نام برد . به مشتریان خود شمایی کلی از مجموعه خود ارائه داده و یا با تولید تصاویر با کیفیتی از محصولاتتان ، درصد تاثیرگذاری امور بازاریابی یا مارکتینگ خود را افزایش دهید . بسیاری از کاربران تصاویر تکراری را نادیده می گیرند ، پس با ارائه تصاویر بدیع و با کیفیت ، می توان در جایگاه خوبی در نتایج جستجو ایستاده و با نمایش شخصیت برند خود به جذب بیشتر مخاطب بپردازید .

  • برای ارائه یک تصویر دلیل داشته باشد

برای ارائه یک تصویر

تصاویر باید به بهبود روند حکایت یک مقاله یا ساده کردن مفاهیم آن کمک کنند . بسیاری از مردم بواسطه وجود تصاویر بهتر یاد می گیرند و از آن گذشته این نمایه ها حس قویتری نسبت به صدها کلمه سرد و بی روح به مخاطب منتقل می کنند ؛ با همه این اوصاف و با وجود تمایل شدیدی که به گذاشتن تصویر در بطن مقاله خود دارید ، باید آگاه باشید که هیچ اجباری برای این کار وجود ندارد .

قرار دادن اسکرین شات ( تصویر صفحه ) نیز راه ارزشمند دیگریست که به روایت قصه شما و همچنین سئو شما کمک می کند ، محتوایی که به ویژه در مسائلی بغرنج و پیچیده ، با ارائه یک نقطه عطف می تواند در بلاگ ها ، مقالات و صفحات فرود سایت استفاده شده و بسیار کارساز باشد .

در نهایت بنا به ۵ ویژگی اساسی تصاویر وب سایت ، دلیل شما برای قرار دادن یک تصویر تکمیل مفاهیم یک مقاله است ، متن را خرد کرده و به مخاطب خود فرصت شناخت یک محصول یا محتوا را بدهید .

  • مراقب قانون تکثیر (Copyright) باشید

در اثنای دریافت تصویری از اینترنت و بارگذاری آن در سایت خود ، به این نکته توجه داشته باشید که شمایل مذکور تحت حفاظت قانون کپی نباشد . اگر سامانه هایی همچون Getty ، DepositFiles ، Shutterstock و سایر مجموعه های مشابه عکسی را منتشر کرده اند که اختصاصی بوده و شما نیز مجوز استفاده از آن ها را ندارید ، بهتر است ریسک نکرده ، از بکار گیری آن ها اجتناب ورزیده و برای خود دردسری بزرگ نخرید .
بنا به قوانین قانون کپی هزاره دیجیتال یا Digital Millennium Copyright Act (DMCA) ، چنانچه یکی از بندها و تبصره های مربوطه را نقض کنید ، مورد تذکر و بازخواست قرار خواهید گرفت و اگر مولفی مطلب خود را در سایت شما دیده و به سامانه مذکور اطلاع دهد ، حتی ممکن است به معلق شدن ادامه فعالیتتان نیز بیانجامد .

در همین رابطه راه های مطمئنی در ۵ ویژگی اساسی تصاویر وب سایت وجود دارد که به کمک آن ها می توانید تصاویری رایگان و بدون پیگرد را بیابید . این گونه ابزارها – همچون تصاویر گوگل – با داشتن فیلترهای متعددی این امکان را به شما می دهد که فقط از تصاویر رایگان و غیر ثبت شده استفاده کنید ، هرچند ممکن است تصویر دلخواهتان در بین گزینه ها نباشد ، اما می توانید از این مطلب که دردسری نیز به دنبال نخواهد داشت مطمئن باشید .

  • تصاویر خود را به کمک نرم افزار بهبود ببخشید

تصاویر خود را به کمک

پس از اینکه تصویری از  Shutterstock   یا DepositPhotos دانلود کردید ، می توانید باز هم تحت شرایطی از آن ها استفاده کنید . نرم افزارهای فراوانی وجود دارند که امکان شخصی سازی تصاویر را به شما داده و با مهیا کردن شرایط درج متن یا سایر تغییرات ، تصویر را به پدیده ای غیر از محصول ورودی آن تبدیل می کنند . بسیاری از تصاویر موجود در اینترنت بواسطه همین نرم افزارها ساخته می شوند ، این در حالیست که همزمان با اینکه می توانید از تصاویر منتشر شده توسط دیگران برای ساخت محصولی جدید استفاده کنید ، ماحصل کار شما پس از اعمال تغییرات و افزودن پیام های شخصی ، خود یه پدیده ای جدید تبدیل شده که قابلیت کسب رتبه ای قابل قبول را نیز دارد .

ساخت رسانه ای تصویری برای یک شبکه اجتماعی با مفهوم و در ابعادی دلخواه و یا تولید اینفوگرافیک ها ، حداقل کاری هستند که بنا به توضیحات ۵ ویژگی اساسی تصاویر وب سایت می توان با ابزاری همچون Canva انجام داد . ناگفته نماند که سایت هایی هم نظیر Easel.ly ، Visual.ly یا pablo.buffer.com سبب می شوند تا به خلق محصولی چشم نواز و اصیل پرداخته و از توسل به دیگر تصاویر اینترنتی نیز فارغ شوید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 5 (0 votes, average: 0٫00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...