۵ قدم ساده برای تولید محتوایی منحصر بفرد

۵ قدم ساده برای تولید محتوایی منحصر بفرد :امروزه این مطلب برای عموم افرادی که در قید یافتن استراتژی های نوین بازاریابی هستند به خوبی جا افتاده است که استفاده از محتوایی موثر ومطلوب ، جزء لاینفک و عاملی حیاتی برای سئو یک سایت – در راستای بهتر دیده شدن آنان –  می باشد .

۵ قدم ساده برای تولید محتوایی منحصر بفرد

اینفوگرافیک تولید محتوایی منحصر بفرد
اینفوگرافیک تولید محتوایی منحصر بفرد

محتوای بهینه پیام برند شما را منتشر کرده و سبب می شود ارزشی که آفریده اید ، مستقیماً به ذهن هسته اصلی مشتریان نفوذ کند . محتوایی خوب علاقه دیگران را جذب می کند ، به ترافیک سایت سامان می دهد و مخاطبین را به مشارک بیشتر در امور ، نظر دهی و اشتراک گذاری مطالب سوق می دهد .

برای تحقق همه این اهداف در وهله اول ، محتوا نیازمند تشکیل حول هسته ای مفید است تا در مجموع به کاربری که جذب آن شده است در خصوص موضوع خاصی کمک کرده و برای وی کاربردی باشد . اگرچه بسیاری از محتواهایی که میبینیم ممکن است جذاب باشند ، اما لزومی بر مفید بودن آن ها وجود ندارد .

به طور مثال ، قریب به ۷۵ درصد کاربران اینترنت در سال جاری ترجیح می دهند تا به جای شناخت محصول یا خدمتی از روش های سنتی ، از دل متون و محتوا اطلاعاتی درباره آن استخراج کنند . این بدان معناست که مخاطبین صرفاً به دنبال بهانه ای برای چند دقیقه سرگرمی نیستند ، بلکه در جستجوی محتوایی هستند که نخواهد مفاهیمی برنامه ریزی شده و هدفمند را به خورد آنان دهد . به عبارتی دیگر این افراد به دنبال داده هایی پر مغز می گردند ، مجموعه اطلاعاتی که یادگیری طریقه تولید محتوا می تواند آن را به طرفدارانش هدیه دهد .

چرا نحوه تولید محتوا عنصری مهم در سئوسایت راهبردی شماست

چرا نحوه تولید محتوا عنصری مهم در سئوسایت راهبردی شماست

برای درک بهتر این مطلب که محتوایی ساختارمند تا چه میزان در موفقیت کلی بازاریابی دیجیتالی شما مهم است ، اولین اقدام این است که خارج از چارچوب اینکه ” این محتوا قراراست چگونه بوده و چه چیزی عرضه کند! ” بیاستید .

در مواردی که مجموعه ای محصول یا خدمتی جدید و غیر آشنا برای عموم مصرف کنندگان تولید و عرضه می کند ، اینکه محتوایی تشریحی و آموزشی برای آشنایی بیشتر با آن ارائه دهند کاملاً منطقی بوده و با عقل جور در می آید ، اما در موارد دیگر چطور می توان این نوع اقدامات را توجیه کرد ؟ چگونه محتوای تعلیمی با استراتژی های معمولی همخوانی می یابد ؟

مخاطبین یک برند در هر شاخه ای تشنه آگاهی و دانشند ، پس با نشان دادن اینکه مجموعه ما دارای قدرت عرضه پدیده هایی قدرتمند و مرتبط با موضوع فعالیتمان است به جذب آنان می پردازیم . در حالی که مصادیق دیگر محتوا در پی جلب توجه و یا به طور خلاصه تر سرگرم کردن مخاطب و هیزم ریختن در آتش سئو هستند ، محتوای آموزشی علاوه بر همه این ها ، پای را فراتر گذاشته و به مخاطب برای حرکت رو به جلو و ورود به چرخه حیات مشتریان کمک می کند .

5 قدم ساده

با اینکه در بیشتر اوقات کسب و کارهای گوناگون این نکته را درک می کنند ، اما با روند چگونگی تولید چنین مفاهیم و محتویاتی مرعوب و منصرف می گردند . حتی اگر در عرصه تولید محتوا تازه وارد هستید ، لزومی ندارد که از القاء استراتژی خود که محتوایی آموزشی ارائه می دهد خجالت بکشید .  در حقیقت اینکه محتوایی از چگونگی و شرح یک عمل ، وسیله یا پدیده بنویسیم کار سختی نیست ؛ محتوایی که به دیده شدن و کسب احترام بیشتر برای سایت شما می انجامد . لذا در ادامه به معرفی ۵ قدم ساده برای تولید محتوایی منحصر بفرد می پردازیم :

قدم اول : با مقداری تحقیق کار خود را آغاز کنید

در موارد متعددی همچون زمانی که در پی معرفی یک محصول جدید یا محتوایی متناسب با خدماتی که پیش از این ارائه می دادید باشید ، ورود به داستان  ، یافتن منابعی برای مطالعه ، نگارش نکاتی آموزنده و یافتن روش تولید محتوا کار چندان دشواری نمی باشد ؛ این در حالیست که در موارد دیگر یافتن موضوعی مناسب چالش برانگیز ترین بخش ماجراست .

پیش از اینکه پای در مسیر نگارش گذاشته و با سر درون ورطه ناشناخته تولید محتوا شیرجه بزنیم ، کسب اطلاعاتی جامع از نحوه تحقیق و یافتن مسیر صحیح با نقشه راه عملی بسیار مهم و تاثیر گذار می باشد .

شما می توانید کارتان را از ۵ قدم ساده برای تولید محتوایی منحصر بفرد و تحقیق محتوا که از آنالیز و استفاده از ابزارهای بی شمار این حوزه به دست می آیند و مخصوص تولیدکنندگان محتوا خلق شده اند شروع کنید . ابزارهای مذکور که مملو از نشانه هایی کاربردی برای نویسندگان هوشیار می باشند ، با نمایش کلمات پر اهمیت که پیش از این در حوزه فعالیتی شما ترند شده و از محبوبیت بالایی برخوردارند ، ایده هایی برای نگارش در ذهن نگارنده یا تولیدکننده محتوا به طرقی دیگر می کارد .

به عنوان مثال یک رستوران یا کافه محلی می تواند در طول پاییز ، با آموزش نحوه درست کردن نوشیدنی هایی مدرن و دمنوش های کلاسیک در قالب ویدئو ، توجه مخاطبینی که به دنبال این محصولات برای شب یلدا هستند را جلب نماید .

علاوه بر این شما می توانید تا ارتباط نزدیک تری با مخاطبین خود داشته باشید . با کمک نظر سنجی و طرح سوالاتی گوناگون در سایت و شبکات اجتماعی خود خواهید توانست تا راهی فوق العاده برای تعامل بیشتر با مخاطب خود یافته و از این نحوه تولید محتوا که مستقیماً از زبان خوانندگان می گوید که در پی چه چیزی هستند ، حداکثر استفاده را نمایید .

در نهایت زمانی که در پی یافتن عناوین و موضوعات تحقیق خود هستید ، از اینکه چارچوب تعریف شده خود را ترک کرده نهراسید و قید و بند های غیر ضروری – در راه یافتن موضوعی مرتبط – را بشکنید . بی تردید شما نمی خواهید که همه محتوایی که ارائه می دهید ، مستقیماً در خصوص نحوه چگونگی انجام فعالیت هایتان و یا ویژگی های یک محصول باشد ، چرا که این امر باعث حذف شما از زنجیره تامین می گردد . در همین مثال فوق ۵ قدم ساده برای تولید محتوایی منحصر بفرد ، اگر مجموعه مذکور به جای اینکه دستورالعمل تولید نوشیدنی های خود را آزادانه ارائه دهد ، می توانست دیدن آموزش آن را پولی کرده و یا مخاطب را به تجربه حضوری و نهایتاً خرید آن ترغیب می کرد ؛ لذا به این دلیل است که گفته می شود اگر مسیر محتوا در ظاهر اندکی هم منحرف شد ، مهم بطن آن ، جهت حرکت و عدم سوخت اطلاعات مفید می باشد .

یادداشت ۵ قدم ساده برای تولید محتوایی منحصر بفرد قدم اول « نحوه تولید محتوا » بود ، سلسله اقداماتی که می توان آن ها در بخش بعدی این مقاله با عنوان  تولید محتوایی منحصر بفرد  مطالعه کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 5 (0 votes, average: 0٫00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...