۵ دلیل لزوم حذف محتوای قدیمی

۵ دلیل لزوم حذف محتوای قدیمی :در مطالب قبلی خواندیم که وجود محتوای قدیمی دارای فوایدیست که ترجیح می دهیم در صورت بروز اختلالاتی در این عناصر ، به کمک اعمال تغییراتی در محتوا ، اهداف و یا ایجاد مسیرهایی جدید به کمک آن ، از پتانسیل بالای این پدیده حداکثر استفاده را نماییم .

۵ دلیل لزوم حذف محتوای قدیمی

این در حالیست که در برابر تک دلیلی که ما را مجاب به حفظ این گونه محتواها می کرد ،  ۵ دلیل لزوم حذف محتوای قدیمی نیز وجود دارد که آن ها را عواملی نامطلوب پنداشته و حفظ این متون یا رسانه ها را نوعی استقبال از دردسر تفسیر می کند . لذا بر آن شدیم تا در این مقاله با بررسی ۵ دلیل لزوم حذف محتوای قدیمی و یا به روز رسانی آن ها ، به یکی از مسائل تاثیر گذار و مهم در سئو سایت و بهینه سازی آن بپردازیم .

دلیل اول : محصولات و خدماتی که دیگر تولید یا ارائه نمی شوند ، همیشه بر می گردند .

محصولات و خدماتی که دیگر تولید یا ارائه نمی شوند ، همیشه بر می گردند

به نظر می رسد که رها کردن صفحات محتوایی مربوط به محصول یا خدمتی منقضی و نمایش محصولاتی مشابه در مدتی معلوم روشی قابل قبول باشد . سود این رویکرد در اینجاست که می توانیم به صورت توامان از سود هر دو محصول بهره مند شویم ، تا اینکه محصول جدید نیز نزد مشتریان جا افتاده و شناخته شود . این مفاهیم برای برخی این شائبه را به وجود می آورد که باید تحت هرشرایطی صفحات یک محصول را حفظ کرد و چنین سازوکاری به این نتیجه هم منتج می شود ؛ با صرف نظر از اینکه چنین نیست اما این افراد فراموش می کنند که تاریخ انقضایی برای معرفی یک زیر شاخه تعریف کنند تا از ربایش ترافیک صفحه دیگری از سایت با ویژگی های مشابه جلوگیری کنند .

با اتخاذ این سیاست ها ، زمانی که دوره تعریف شده برای یک صفحه به پایان می رسد ، همانطور که در مقاله مذکور اشاره شد می توانیم با ریدایرکت ۳۰۱ صفحات قدیمی را به آدرس های جدید هدایت کرده و بدین ترتیب هر ساله هزاران صفحه مجزا را به سال بعدی منتقل نکنیم .  با اینکه ما قدرت نوستالژی و قوه تاریخ دوستی انسان ها را نفی نمی کنیم ، اما با اینکه تبلیغ محصول از رده خارجی که مربوط به ۵ سال پیش بوده است را هنوز هم داشته و ارائه می دهید ، نباید انتظار استقبالی خارق العاده از مشتریانتان داشته باشد .

اگر فکر می کنید محصولات مورد نظر دیگر به انبار کالاهایتان باز نمی گردد ، پیغامی مبنی بر معرفی محصولاتی مشابه که می توانند قابلیت های وسیله تمام شده را به نمایش گذارند قرار دهید . قانون کلی در اینباره زنده نگه داشتن صفحه به مدت یک سال به منظور حفظ مخاطبین و سپس نقل مکان به صفحه ای دیگر با ریدایرکت های تعریف شده به عنوان یکی از ۵ دلیل لزوم حذف محتوای قدیمی می باشد .

دلیل دوم : پیشنهادات خدمتی شما تغییر کرده اما محتوای سایتتان خیر

پیشنهادات خدمتی شما تغییر کرده اما محتوای سایتتان خیر

تغییر مداوم پیشنهادات تجاری در همه حوزه ها امری اجتناب ناپذیر است ، این در حالیست که عده فراوانی از وب مستران فراموش می کنند تا درون مایه محتوای صفحاتشان را  جهت سئو به روز کنند . در همین رابطه زمانی که مخاطبی به سایت شما مراجعه کرده و محتوایی با تضاد در محصولاتتان می بیند یکی از دو اتفاق زیر حادث می شود :

  • آن ها از پیشنهاد استقبال کرده و با شما تماس می گیرند ؛ این افراد پس از اینکه متوجه می شوند که اطلاعات به روز نبوده و خیال خامی داشته اند ، با مزه بدی در دهان و تجربه ای تلخ شما را ترک می کنند .
  • اطلاعات منقضی به طور کامل جزئیات پیشنهاد تازه ای که مد نظر مشتریست به خوبی پوشش نمی دهد ، به همین ترتیب این افراد با شما تماسی برقرار نمی کنند ، چون از وجود چنین محصولی مطلّع نیستند .

ناگفته نماند که مورد سومی نیز می تواند وجود داشته باشد که در آن ، شما به کلی فاقد مشتری هستید .  در نهایت اگر تغییری در پیشنهادات و سیاست های بازاریابی شما اتخاذ می گردد ، از حذف محتوای تاریخ گذشته  ، به روز رسانی آن و -در اولویت آخر – جابجا کردنش با مطلبی جدید بیاندیشید .

دلیل سوم : شما یافته های پزشکی و راه های درمانی را معرفی می کنید

شما یافته های پزشکی و راه های درمانی را معرفی می کنید

در سومین علت از ۵ دلیل لزوم حذف محتوای قدیمی ، زمانی که از روشی درمانی یا شیوه ای در طبابت سخن می گویید ، شما به صراحت ملزم به شرح باید ها و نبایدها هستید . بیاید اینگونه به قضیه نگاه کنیم ، فرض کنید فردی که به سایت شما آمده ، در پی یافتن راه درمان یک بیماری یا عارضه که خود بدان دچار شده است و یا یکی از عزیزانش با آن دست به گریبان می باشد ، است  ؛ این در حالیست که شما متدی مربوط به چند سال قبل خود را که تاثیری آشکارا نداشته و در راه های درمانی روشی پر اما و اگر و غیر کاربردیست در سایتتان به مخاطب ارائه می دهید . در گام بعدی ، این بیمار پس از هیجانی شدن در پی یافتن روشی موثر به دکتر خود مراجعه می کند که پزشک در این مرحله وی را به اصل قضیه واقف می کند . لحظه ای را در نظر بگیرید که این بیمار با سرخوردگی از روشی که منسوخ شده است ، از شما شکایت کرده و طالب کسب خسارتی قابل توجه از شما – تنها به جرم عدم به روز رسانی محوای سایتتان – می باشد .

این مورد تنها یک نمونه بود که نشان می داد پای مردم به دادگاه ها در برابر اقدامات شما و کسب غرامت چگونه باز می شود . به همین دلیل است که باز هم تاکید می شود که اگر مطلبی قدیمی به ویژه در حوزه های حساس دارید ، آن را حذف کرده ، به روز رسانی کنید و یا یادداشتی مبنی بر فرارسیدن تاریخ انقضای آن و هشدار در خصوص عدم کارایی صددرصدی مطلب قرار دهید .

دلیل چهارم : شما در شرکتی حسابداری کار می کنید که به مردم مشاوره های اقتصادی می دهند .

شما در شرکتی حسابداری کار می کنید که به مردم مشاوره های اقتصادی می دهند

همانند مسائل پزشکی به عنوان یکی از ۵ دلیل لزوم حذف محتوای قدیمی ، ارائه مشاوره و راهکارهای اقتصادی و سرمایه گذاری از دیگر پدیده هاییست که مشمول شفافیت اقدامات طرفین می باشد . این در حالیست که در شرایط عادی و از دیدگاه مالی ، کاربران معمولی به مطالبی قدیمی تر از ۳ سال پیش دسترسی نداشته و تنها در شرایطی که برای موردی خاص ثبت نام کرده باشند می توانند به منابعی قدیمی تر نگاهی بیاندازند . اگر شما دارای مطالبی از دهه هشتاد خورشیدی در خصوص نحوه سرمایه گذاری و روش های افزایش سودهی یا پروژه های به سرانجام رسیده ای به عنوان نمونه کارتان هستید ، احتمالاً همینک برای حذف آن ها باید اقدام کنید .

این عوامل دست به دست هم می دهند تا با دسترسی کاربر به اطلاعاتی قدیمی و از رده خارج ، وی تصمیماتی اتخاذ کرده و فعالیتی اقتصادی را بر مبنایی اشتباه راه اندازی کند و در پی نتایج نامطلوبی که می گیرد ، شما را مقصر بداند . ناگفته نماند که شاید در هنگام وقوع این اتفاق شما از همه جا بی خبر بوده و یا در مسند سر باز زدن از مسئولیتتان بنشینید ، اما مخاطب متضرر از قبل روند بدنام کردن شما در فضای مجازی را آغاز کرده و استفاده از اطلاعات غلط و قدیمی که شما در اختیارش قرار داده اید را عامل شکستش می پندارد .

دلیل پنجم : جابجا می شوید ، فیزیکی و دیجیتالی

جابجا می شوید ، فیزیکی و دیجیتالی

آیا هنوز هم از Google My Business یا سایر افزونه های گوگل که محل کسب و کاری روی نقشه مربوط به ۴ سال پیش را نشان می دهد استفاده می کنید ! این اطلاعات از دور خارج شده چیزی به جز عناصر مسئولیت زا برای شما نبوده و وقت رهایی از دست آن ها فرا رسیده است . نکته منفی دیگری که اینگونه اطلاعات در مقایسه با سایر داده های تاریخ مصرف گذشته دارند این است که به دلیل داشتن آدرسی شهری ، ممکن است کاربری برای خرید حضوری محصول یا بهره مندی از خدمتی به محل مذکور مراجعه کرده و در صورت مواجه با فقدان کالا یا تغییر محل خدمت رسانی ، علاوه بر بدبینی به نام شما ، خود نیز طی حس تجربه ای بد ، سرخورده و ناراحت گردد . به همین دلیل توجه مستمر به GMT و به روز رسانی آن مانعی برای چنین مشکلاتیست .

ناگفته نماند که جابجایی همیشه فیزیکی نیست . اگر شما نام تجاریتان را تغییر داده و دامنه سایت را عوض کرده باشید ، اگر با گذشت یک سال هنوز هم از نام قدیمی برندتان استفاده می کنید و مثال هایی از این دست ، وقت آن رسیده است که به نام تجاری پیشین استراحتی دهید . بسیاری از کسب و کارها با نام تجاری جدیدی خودنمایی می کنند ، اما خیلی از آن ها نیز صفحات قدیمی را بیش از حد استاندارد سرپا و فعال نگه می دارند ؛ لذا اگر کارتان با برند جدید خوب پیش می رود ، پس هیچ دلیلی وجود ندارد که با گذشت یک سال از نسخه قدیمی تر استفاده کرده و یادی از آن کنید . در همین اثنا به عنوان آخرین مورد از ۵ دلیل لزوم حذف محتوای قدیمی ، هرجا نامی از برند قدیمی شماست ، باید پاک شود و نهایتاً در قسمت “تاریچه کمپانی” یا “درباره شرکت ” به سیر تحولاتش اشاره ای شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 5 (0 votes, average: 0٫00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...