۴ نکته برای بهبود جستجوی صوتی سایت

جستجوی صوتی: در حال حاضر جستجو به کمک موتورهای مربوطه بیش از هر زمان دیگری پیچیده ، ضروری و چند وجهی شده است . با قرار گرفتن در شرف سال جدید میلادی ، وقتی به ۲۰۱۸ نگاه می کنیم ، می بینیم که این سال دوره ای تحول آمیز برای صنعت سئو ، دنیای اینترنت و دیجیتال بوده است . در این میان استفاده از هوش مصنوعی به عنوان نقطه عطفی در کیفیت جستجوها ، این امکان را برای صاحب امتیازان سایت های گوناگون فراهم آورد تا بسادگی با مخاطبین خود ارتباط برقرار کرده و بتوانند گزینه های متنوعی پیش پایشان قرار دهند .

جستجوی صوتی

جستجوی صوتی

اگر بخواهیم تنها به شاخص ترین تغییراتی که در این دوره به وقوع پیوست اشاره داشته باشیم می توانیم به :

  • ظهور پدیده نخستین ایندکس برای موبایل ،
  • به روز رسانی الگوریتم هسته پهناور از سوی گوگل و
  • رشد محبوبیت دستگاه های مرتبط خانگی اشاره کرد .

اما در این سال ، خود صنعت جستجو و به طبع آن بهینه سازی سایت چه تغییراتی کردند ؟

در این خصوص باید اذعان داشت که با اینکه همه عوامل در سیلاب تند تغییرات در حال دگرگونی می باشند ، اما سیاست های اصلی گوگل روشن بوده و کوچکترین انحرافی نسبت به گذشته نداشته است ؛ اما با این حال در سه حوزه جستجوهای صوتی ، تصویری و عمودی شاهد پیشرفت هایی در آن بوده ایم . با توجه به همین موضوع ، فعالان حیطه سئوسایت یا وبمستران آینده نگر ، چنانچه در پی تقویت بنیادی سایت های خود نه فقط برای سال ۲۰۱۹ ، بلکه برای سالیانی متمادی هستند می توانند با قدم نهادن در این سه شاخه سایت خود را مخاطب پسندتر کنند . یکی از مشهودترین مصادیقی که می توان برای کاربرد زیاد این سه نوع جستجو بیان کرد ، نحوه ارتباطیست که غول های فناوری با تکیه بر آن ها ، محصولاتشان را به خانه ، اتومبیل و دفاتر کار ما گسیل کرده و به صورت متناوب با ما ارتباط دارند .

در ادامه اهمیت این تغییرات برای متخصص سئو ، همچنین لازم به یادآوریست که این افراد باید از همخوانی اهداف برند مشغول به آن با راه های تبلیغاتیش و هماهنگی این نام تجاری با برنامه ها ، سایت ها و دستگاه های گوناگون اطمینان حاصل کنند تا مبادا تلاش هایشان در مسیری به جز راه موفقیت اعمال گردد . با استفاده از این پلتفرم ، تولیدکنندگان محتوا ملزم به ساخت و ارائه گونه ای از اطلاعات می شوند که مخاطب تشنه آن هاست .

طبق تحقیقاتی که مجموعه “BrightEdge” انجام داده است ، کمتر از ۱۰ نفر از ۲۵۰ متخصص سئویی که مورد مطالعه قرار گرفته بودند اعتقاد داشتند که ذات محتوا و بهینه سازی سایت از یکدیگر جدا هستند ؛ در نتیجه این تحقیق و توضیحات فوق می توان دریافت که چنانچه متخصصین جستجو این فرصت را از دست ندهند ، رهبران ارشد برنامه ریزی نیز می توانند در راه حصول و تحقق یک استراتژی دیجیتالی مشتری مدار تلاش کنند .

با در نظر داشتن این توضیحات قصد داریم تا به استقبال دانستن نکاتی از اهمیت نوا و صوت در جستجوهای اینترنتی سال های آتی برویم .

نکات جستجوی صوتی برای سال ۲۰۱۹

با فروکش کردن همهمه های اولیه حول جستجوی صوتی و خوابیدن گرد و خاک های پیرامون آن ، اینک یک خوش بینی منطقی به فرصت هایی که ممکن است در ورای این روش وجود داشته باشد شایع شده است . با وجود اینکه این امکان در سال ۲۰۱۸ نیز وجود داشت ، اما تعداد کمی از فعالان حوزه آی تی به پتانسیل بالا و کارایی مفید آن واقف بودند ، به همین دلیل با ذکر ۴ نکته اساسی قصد راهنمایی علاقه مندان این مبحث را داریم .

  1. از داده های ساختاری ، استفاده ای همه جانبه کنید .

نکته شماره یکی که سبب می شود تا از جستجوی صوتی حداکثر استفاده را نمائید ، به کار گیری همه داده های ساختاری در عناصر مرتبط با محتوای سایتتان است.  طبق گزارش Deloitte بیش از نیمی از کاربران جستجو کننده محتوا با صوت ، اغلب از این گزینه برای “جستجوی اطلاعات عمومی ”  استفاده می کنند .

این عوامل به عنوان کمکی دو جانبه علاوه بر اینکه باعث می شوند تا موتورهای جستجوگر درخواست های ویژه و منحصر بفرد را شناسایی کنند ، سبب می شوند تا نتایج درستی نیز برای مخاطبین بعدی نمایش داده شود .

اخیراً گوگل نتایج غنی پرسش و پاسخ را برای همگان بازگشایی کرده است که فرصت بزرگی برای دستیابی به جایگاه ویژه نتایج معرفی شده می باشد ، به ویژه اینکه بیشتر کاربران جستجوی صوتی علاقه مند به اظهار نظرهای کلامی و صوتی هستند .

  1. بهینه سازی جستجوی محلی

بهینه سازی جستجوی محلی

در حال حاضر عموم مشتریان بالقوه شما تنها یک فرمان صوتی تا یافتنتان فاصله دارند که اگر بهترین روش های یافتنتان با صدای مخاطب را اعمال نکنید ، این فاصله بیش از این حرف ها خواهد بود . بدین منظور از اینکه در حوزه فعالیت خود در محدوده فیزیکی محل کسب و کارتان ثبت شده اید اطمینان حاصل کرده و نام تجاری ، آدرس های شهری و اینترنتی ، راه های ارتباط از طریق شبکات اجتماعی و صد البته شماره تلفنتان را به ثبت برسانید .

  1. به خال بزنید

آسودگی و راحتی – و به تعبیر دیگری تنبلی – کلید اصلی تحقق و بازدهی جستجوی صوتیست ، به همین دلیل محتوای ارائه شده باید به اصل مطلب اشاره کرده و دقیقاً آنچه که بیننده در پی آن آمده است را ارائه دهد . در این اثنا محیط کارmicro-moments  اهمیت خود را به خوبی نشان می دهد ، چرا که کاربران هر زمانی که نیاز به دانستن مطلبی داشته باشند ، در انجام کاری یا در حرکتند ، تنها با صحبت کردن از طریق سخت افزار هوشمندشان به پاسخ خود می رسند . لذا تاکید می شود تا تمرکز خود را بر روی تولید محتوایی در پاسخ به این نیاز ها گذاشته تا شاهد مشارکت و جذب بیشتر مخاطبین در وبسایت  خود شوید .

  1. صدای نام تجاریتان را گسترش دهید

صدای نام تجاریتان را گسترش دهید

زمانی که مخاطبین با دستگاه های خود سخن می گویند ، در پی پاسخی روشن و راهکاری انجام شدنی هستند . در همین رابطه بعضی وقت ها اینگونه ارتباطات تبادل نظری مستقیم و عملی را می طلبد ، در حالی که برخی دیگر مستلزم صرف وقت بیشتر و محاوره ای مفصل تر هستند . به عنوان مثال گوگل در طی گزارشی گفته است که دو عبارت «بهترین بیمه برای ماشین کدام است ؟» و «چه سگی برای خرید مناسب است ؟» در میان پر سرعت ترین جستجوهای شخصی در حال گسترش در آمریکا  می باشد . می دانیم که محتوای سئوی معمولی در قالب یک نوشته مملو از کلمات کلیدی و تکرار واژگانی پر اهمیت برای الگوریتم های گوگل است ، به همین دلیل گوش دادن به صوت یک مطلب به جای خواندن آن راحت و مطلوب تر به نظر می رسد .

همه نام های تجاری نیازمند صدایی هستند که در عصر جستجوهای شنیداری و گفتاری کاملاً لازم است ، نیازی که به تائید گوگل نیز رسیده و عوامل این مجموعه از بهبود جایگاه سایت هایی با اینگونه امکانات خبر داده اند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 5 (0 votes, average: 0٫00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...