سئو چیست

سئو چیست

در واقع SEO از کلمه SearchEngineOptimazation گرفته شده که به معنای بهینه سازی موتور جستجو می باشد ، در این مبحث یک وب سایت طی انجام مراحلی سبب افزایش ترافیک سایت می گردد به گونه ای که به صورت کاملا” ارگانیک و طبیعی بازدید کننده سایت را روز به روز افزایش می دهد .

تمام موتورهای جستجو از قبیل Bing,Google و Yahoo محتوی های ایجاد شده در وب سایت را بررسی می نمایند ، در صورت تمایل به دیده شدن در نتایج اولیه موتور جستجو می بایست محتوی ایجاد شده تنها برای کابران جذاب باشد نه برای موتور های جستجو ، تا پس از آن این گونه موتورها نیز بتوانند بر اساس بازدید کننده بیشتر تصمیم به انتخاب یک سایت برتر در لیست سایت های رقبا نمایند .

سئو در واقع به مجموعه اقداماتی که سبب افزایش کیفیت و رتبه سایت می گردد می باشد که بسته به اینکه این اقدامات در چه حیطه ای باشد آن قسمت از سایت و رتبه آن را تقویت می نماید . در مبحث سئو سایت در ابتدا می بایست ساختار سایت از هر حیث مطلوب و بهینه باشد که در این مبحث در نظر گرفتن مواردی از جمله کاهش حجم Source وب سایت و یا به عبارتی فابل های HTML و یا CSS مطرح می گردد .

مورد بعدی که در Source وب سایت مطرح می گردد اینکه حجم تصویر می بایست به حداقل میزان موجود برسد در واقع انجام تمام عملیات فوق سبب کاهش حجم وب سایت می گردد . موضوع مهم دیگری که در وب سایت ها بسیار حائض اهمیت می باشد سرعت آن می باشد ، کاهش حجم سایت به صورت پیش فرض در افزایش سرعت آن تاثیر گذار می باشد ولی به غیر از کاهش حجم سایت در افزایش سرعت یک وب سایت می بایست به عواملی از جمله مبحث Catching نیز بسیار توجه نمود تا تمام این موارد در کنار یکدیگر سبب افزایش سرعت یک وب سایت گردد .

به غیر از سئو سایت در ساختار آن می بایست به مواردی از جمله ایجاد محتوی توجه بسیار نمود ، ایجاد محتوی هر چه تکراری نباشد و از نو نگارش شده باشد سبب افزایش و بهبود سئو سایت می گردد .

مورد بعدی که در سئو بسیار تاثیز گذار می باشد مطرح نمود سایت در سطح اینترنت می باشد به گونه ای که حضور وب سایت در سطح اینترنت ، شبکه های اجتماعی و وبلاگ ها نمایانگر حضور سایت باشد ، حضور مستمر و مفید در سطح شبکه های اجتماعی می تواند در سئو سایت تاثیرات بیشماری را قرار دهد به گونه ای که هر روز حضور مفیدی در شبکه های اجتماعی وجود داشته باشد .

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of