سئو منفی

سئو منفی

سئو منفی یا Negative SEO به مجموعه تکنیک هایی گفته می شود که رقبا برای تخریب یک سایت که دارای جایگاه خوبی است استفاده می کنند که در نهایت به افت رتبه و کاهش کیفیت صفحات ایندکس شده در گوگل و یا کل وب سایت خواهد شد به این ترتیب می توان اینگونه تعبیر نمود که یکی از ناجوانمردانه ترین راه هایی است که مانند خنجر زدن از پشت می باشد .

ما در این مقاله قصد داریم به برخی از معمول ترین این روش ها اشاره کنیم و راه های جلوگیری از انجام این اتفاق را برای شما به طور کامل شرح دهیم ، در این جا به برخی از مرسوم ترین این روش ها اشاره می کنیم.

سئو منفی
سئو منفی

هک نمودن وب سایت

یکی از راحت ترین راه هایی که برای کاهش رتبه سایت توسط رقبا مورد استفاده قرار می گیرد استفاده از هک نمودن وب سایت است که با روش های مختلفی انجام می شود و هدف آن در نهایت تغییر دادن اطلاعات سایت شما می باشد ، می توان تصور کرد که با ورود به وب سایت شما می توانند چه صدمات جبران ناپذیری را به شما وارد کنند از جمله اینکه لینک هی خود را در سایت شما بگنجانند و یا حتی به سایت های اسپمر لینک دهی کنند و یا حتی برخی از تنظیمات سایتتان را به هم بریزند به همین راحتی!

برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است که امنیت وب سایت خود را تا حد امکان بالا ببرید و تمامی راه های نفوذ را ببندید ، بک آپ گیری روزانه نیز می تواند به شما کمک بسیاری بکند و با رعایت این موارد می تواند سئو تضمینی داشته باشید.

مزرعه لینک اسپم

یکی از دیگر مواردی که به عنوان سئو منفی به کار گرفته میشود مزرعه لینک اسپم نامیده می شود که در آن رقابا با خرید یا ایجاد تعداد بسیار زیادی بک لینک اسپم سعی در تخریب سئو سایت شما می کنند و در این مورد یکی از بهترین کار ها این است که اگر خودتان به سئو حرفه ای سایت مسلط نیستید ، حداقل از دیگران کمک بگیرید و یا با بررسی روزانه تعداد لینک ها و حذف لینک های مضر جلوی این اتفاق شوم را بگیرید.

انتشار محتوای سایتتان با نام سایتی دیگر

یکی از روش های دیگر در سئو منفی استفاده از کپی مطالب وب سایت شما و انتشار آن با نام سایتی دیگر است که عملا کپی کار نشان دادن شما نزد گوگل یکی از اهداف بزرگ این مار است که باعث جریمه سایت شما و به عقب رانده شدن سایتتان در آن مطلب است .

پشنهاد ما برای جلوگیری از این اتفاق در سئو وب سایت شما این است که پس از انتشار یک مطلب تا ایندکس شدن کامل آن در سایت صبر کنید سپس در شبکه های اجتماعی مطلب را به اشتراک بگذارید  را هکار دیگر سایت رایگان  copyscape است که البته در زبان ما زیاد کاربردی نیست و قابلیت تشخیص پایینی داد ، شما می توانید پس از اینکه سایت های کپی کار را پیدا نمودید به گوگل گزارش دهید تا آنها را به عنوان سایتی مخرب شناسایی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 5 (0 votes, average: 0٫00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...