سئو سایت

سئو سایت

کلمه سئو که معادل عبارت انگلیسی SEO  می باشد که این عبارت از سه کلمه Search Engine Optimazation اخذ شده است که این عبارت به معنی بهینه سازی سایت برای  موتورهای جستجو می باشد در واقع با استفاده از در نظر گرفتن فاکتورهای لازم وب سایت برای موتورهای جستجو بهینه شده و در گزینه های برتر آن قرار می گیرد .

ذکر این نکته در اینجا لازم می باشد که :

سئو سایت می بایست با فاکتورهای قانونی و منطقی انجام گیرد تا به عنوان یک سایت متقلب برای موتور جستجو google  تلقی نگردد .

فاکتورهای قانونی سئو سایت چیست ؟

همانطور که در مطلب بهینه سازی سایت مطرح شد سئو یاب حدود ۲۵۰ فاکتور مطرح شده از سوی موتور جستجوی google را در اختیار دارد که تمام پروژه های سئو سایت خود را متناسب با آنها انجام می دهد . در واقع فاکتورهای قانونی همان فاکتورهایی می باشد که توسط موتور جستجو مطرح شده و در صورتیکه وب سایتی از قوانین خارج از آن در سئو سایت خود استفاده نماید  ،این موارد موارد تلقبی محسوب می گردد در ادامه به بررسی آنها می پردازیم .

برخی فاکتورهای قانونی در سئو سایت عبارتند از :

  1. استفاده از title  در نوشته های موجود در سایت به نحوی که در ارتقاء رتبه سایت نقش بسزایی داشته باشد.
  2. استفاده از برچسب ها در نوشته های سایت به گونه ای که متناسب با کلمه کلیدی موجود باشد .
  3. میزان حجم تصاویر می بایست به صورت کاملا” optimize شده باشد .
  4. میزان حجم صفحه های سایت می بایست مورد تایید قوانین لازم باشد .
  5. تعریف سایت ها در موتورهای جستجو .

و برخی از فاکتورهای تقلبی در سئو سایت عبارتند از :

  1. خرید backlink  برای سایت ها .
  2. خرید بازید برای سایت ها .
  3. استفاده از برچسب ها به تعداد انبوه و به گونه ای که برای بازدید کننده خوانا نباشد مانند استفاده از رنگ سفید برای فونت نوشته ها و یا استفاده از سایز بسیار کوچک برای فونت نوشته ها .
  4. تکرار بیش از حد کلمه های کلیدی در سایت ها .

بنابراین در سئو سایت می بایست بسیار توجه نمود .

در صورتیکه از موارد تقلبی در بهینه سازی سایت استفاده گردد چه اتفاقی رخ خواهد داد ؟

در صورتیکه در سئو سایت از موارد تقلبی که در اصطلاح به آن BlackSEO گفته میشود استفاده گردد وب سایت پس از گذشت مدت زمانی کوتاه مثلا” ۱ ماهه در صفحه اول گوگل قرار خواهد گرفت ولی پس از بررسی دقیق توسط موتور جستجو گوگل ( که مدت آن حدود ۴ تا ۵ ماه می باشد و هدف از طراحی الگوریتم پانگوئن  ،پاندا و مرغ مگس خوار مشخص نمودن سایت های متقلب می باشد ) وب سایت متقلب در لیست سیاه گوگل قرار خواهد گرفت که در این صورت می بایست با انجام مکاتبات اداری نسبت به رفع مشکل مورد نظر اقدام نمود و یا می بایست با یک دامنه جدید نسبت به index گذاری صفحات در موتور جستجو اقدام نمود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 5 (0 votes, average: 0٫00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...