ریدایرکت ۳۰۱

ریدایرکت ۳۰۱

پیش از پرداختن به مبحث ریدایرکت می بایست ابتدا اطلاعات جامعی در مورد ریدایرکت داشته باشیم ، اینکه ریدایرکت چیست ؟ برخی مواقع پیش آمده تا کاربر بر روی یک لینک خاص کلیک نموده و پس از آن بدون آنکه خود کاربر متوجه شود صفحه با آدرس دیگری باز می شود که این آدرس با آدرسی که کاربر بر روی آن کلیک نموده تفاوت دارد ، و این تغییر آدرس تنها برای بازدید کننده با کاربر نمی باشد بلکه برای تمام موتورهای جستجو نیز می باشد . Redirect یعنی تغییر مسیر به عبارتی با استفاده از ریدایرکت می توان به جای اتصال به یک صفحه به صفحه دیگر متصل شد . در برخی موارد بدون مبحث ریدایرکت می توان به جای مبحث ریدایرکت آدرس را حذف نمود و از آدرس جدید استفاده نمود ، در این حالت از مبحث ریدایرکت استفاده نشده و می توان به راحتی آدرس ها را حذف نمود و این در حالی است که آدرس فعلی ارزش و اهمیت خاصی را برای ما نداشته باشد .

اما برخی مواردی وجود دارد که آدرس فعلی برای ما اهمیت ویژه ای دارد و می بایست در حفظ آن بکوشیم . در این حالت می بایست آدرس فعلی را حفظ نماییم ( از جمله علت هایی که آدرس تغییر پیدا می کند تغییر ساختار سایت می باشد که در این صورت آدرس های کلی سایت تغییر می نماید ) از جمله مواردی که آدرس فعلی برای ما اهمیت ویژه ای دارد اینکه سایت سئو مطلوبی داشته باشد و برای سئو سایت مورد نظر زمان کافی قرار گرفته باشد و آدرس در گزینه های برتر موتور جستجو قرار گرفته باشد ، در این حالت می بایست آن آدرس حفظ گردد .

بنابراین برای حفظ آدرس هایی که اهمیت ویژه ای برای ما داشته اند ، می بایست از مبحث ریدایرکت استفاده نمود . ریدایرکت در واقع یک کد می باشد که ویمستران و برنامه نویسان که با کد نویسی ها و زبان های برنامه نویسی آشنا هستند می توانند آن کدها را ایجاد و یا تغییر نمایند .

کد های ریدایرکت در سایت های با زبان php در فایل .Htaccess قرار می گیرند و نه تنها کد های ریدایرکت بلکه کدهای دیگری نیز در این فایل قرار می گیرند که هر کدام از آنها دارای مباحث خاص و برای موارد خاصی در این فابل قرار می گیرند ( مانند کاهش حجم، افزایش امنیت در نقاط مختلف و حساس SourceCode و … ) .

ریدایرکت ها به موارد مختلفی تقسیم بندی می گردند که از جمله آنها می توان به موارد زیل اشاره نمود :

  1. ریدایرکت ۳۰۱
  2. ریدایرکت ۳۰۲
  3. ریدایرکت ۳۰۷
  4. و ….

در واقع با تمام این موارد می توان عملیات ریدایرکت را اجام نمود ولی هر کدام از آنها دارای قابلیت ها و ویژگی های خاصی می باشند .

ریدایرکت ۳۰۱ :

یکی از مهم ترین Redirect ها در وب سایت می باشد که در این حالت آدرس فعلی برای همیشه و به صورت دائمی به آدرس جدید تغییر می نماید .

 از جمله مهم ترین این موارد در سایت ها که در صورت نبود آن خدمات سئو مختل می گردد و آدرس سایت از لحاظ موتور جستجو دو آدرسی می باشد لود شدن سایت با www و یا بدون www می باشد که در این حالت در صورتیکه سایت با CMS وردپرس طراحی شده باشد می توان از افزونه های خاصی استفاده نمود و در غیر این صورت می توان از فایل Htaccess و کد گزاری در آن استفاده نمود :

سایت با WWW لود گردد :

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.

RewriteRule ^(.*)$ http://www.%{HTTP_HOST}/$1 [R=301,L]

و سایت بدون WWW لود گردد :

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^yoursite\.com$ [NC]

RewriteRule ^(.*)$ http://yoursite.com/$1 [R=301,L]

که کد زیر برای این منظور استفاده می گردد و در صورتیکه از این نوع ریدایرکت استفاده نگردد سایت از لحاظ سئو دارای امتیاز منفی منظور می گردد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 5 (0 votes, average: 0٫00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...