جستجوی فیسبوک

جستجوی فیسبوک

در ادامه بررسی رقابتی که فیس بوک بواسطه افزودن قابلیت جستجوی محلی در خدمات خود با گوگل به وجود آورد ، به مرور دقیق تر تغییرات انجام گرفته خواهیم پرداخت . در همین رابطه پس از طراحی مجدد صفحات موبایلی این سایت با بهره وری بیشتر و “اقدامات” فیس بوک که در قسمت اول این مقاله شرح داده شد به موارد زیر می رسیم :

پیشنهادات ویژه برجسته تر

فیس بوک در حال کاربردی کردن بخش پیشنهادات خود می باشد . بی تردید اضافه شدن این ویژگی سبب خواهد شد تا کسب و کارهای محلی نزد کاربران خود بهتر و موثرتر دیده شوند . هدایت مردم به سمت “لایک” کردن صفحه فیس بوکی یک فروشگاه یا محصولات آن سودی محدود در بر دارد . این در حالیست که فشردن دکمه پیشنهادات ویژه در فیس بوک ، محتوای مربوط به صفحه مورد نظر را در “تایم لاین” کاربر به نمایش گذاشته و مطالب ارائه دهندگان بیشتر و بهتر دیده خواهد شد . این در حالیست که در همه پست های عمومی نیز دکمه پیشنهاد ویژه برای معرفی محصول به یک دوست یا یکی از اعضای خانواده تعبیه شده است . این پیشنهادات در صفحه مشاغل نیز نمایش داده می شوند ، به همین دلیل زمانی که دوستان یا خانواده شما نیز پیشنهادی را بررسی می کنند ، از یک سو با توجه به نزدیکی سلایق و از سوی دیگر با اتکا بر اعتمادی که به آن ها دارید ، شما نیز ناخودآگاه به سمت پست مذبور جذب خواهید شد . در همین رابطه می توان ادعا کرد که این نکته یکی از مهمترین انتظاراتیست که از صفحه فیس بوک محلی می رود .

 

بسط گزینه رویدادها یا Events

همانطور که می دانید گزینه وقایع یا رخداد های فیس بوک راهی برای خلق آگهی یک واقعه و اشتراک آن با کاربران وابسته به شما می باشد . طبق ادعای گوگل ، مشاغلی که در حوزه فروش بلیط رویدادی خاص فعالیت می کنند ، با روی کار آمدن گزینه رویدادها رشدی باورنکردنی در روند فروش خود تجربه کرده اند . از این روی افرادی در فیس بوک که به واقعه ای علاقه نشان می دهند توسط دوستان و خانواده خود مشاهده می شوند . این ویژگی راهی فوق العاده برای خلق ابراز احساسات مجازیست ، بی آنکه کاربران کار خاصی جز ابراز علاقه به چیزی که واقعاً مشتاق آن هستند انجام دهند .

ابزار برنامه شغلی یا Job Application در دسترس جهانیان

فیس بوک در حال جهانی سازی ابزار برنامه کارهای موجود خود می باشد . این افزونه از این حیث حائز اهمیت است که به کاربران خود امکان یافتن کار و اشتغال را می دهد و سبب می شود تا این برنامه کاربردی محیطی فراتر از محلی برای اشاعه و اشتراک مفاهیم طنز و فکاهی گردد .

فیس بوک محلی

فیس بوک به بخش منطقه ای نرم افزار خود بخشی را اضافه کرده است تا نواقص آن را کامل نماید . این اقدام سبب کشش بیشتر کاربران فیس بوک به سمت کشف مشاغل محلی و رویدادهای فیس بوکی آن ها خواهد شد . این به روز رسانی های فیس بوک برای برنامه موبایلی خود تا کنون مستقیم ترین تغییراتی بوده است که گزینه جستجوی محلی گوگل در زمینه سئو سایت را به چالش کشیده است ؛ چالشی که گوگل و سئو  نیز نمی تواند آن را نادیده گرفته و بی تردید یکی از مهمترین به حریف طلبیدن های گوگل توسط سایر مجموعه هاست . اما از همه مهمتر نمایش هرچه بهتر این نکته است که مشاغل محلی تا چه میزان اهمیت داشته که رقابتی طاقت فرسا میان این دو غول اینترنتی به پا کرده اند . در انتها لازم به یادآوریست که مطالعه اطلاعیه فیس بوک در خصوص بهبود صفحات ، وقایع و مشاغل به منظور کمک به رشد مشاغل محلی در درک بهتر این نکات  موثر خواهد بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 5 (0 votes, average: 0٫00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...