تست سئو

تست سئو

مبحث بسیار مهمی که در سئو وجود دارد تست سئو می باشد ، در واقع پس از هر پروژه ی بهینه سازی می بایست میزان سئو مورد سنجش و ارزیابی واقع گردد تا از میزان عملکرد آن و نیز از میزان صحت و درستی انجام عملیات اطمینان لازم حاصل گردد بنابراین در این قسمت به بررسی مواردی پرداخته می شود که هر کدام از آنها کمک شایانی در مبحث تست سئو بر عهده دارد .

پس از انجام عملیات بهینه سازی سایت می توان با ابزارهای رایگانی که در سطح اینترنت وجود دارد نسبت به ارزیابی سئو سایت خود اقدام نمود که در ادامه به بررسی این موارد پرداخته می شود :

  1. SeoSiteCheckup :

در ابتدا می بایست در سایت فوق یک اکانت ایجاد نمود و پس از آن با استفاده از این سایت می توان اطلاعات جامع و کاملی از منظرهای مختلف در زمینه سئو کسب نمود که هر کدام از موارد کمک بسیاری در بهبود عملکرد و سئو سایت می نماید .

سایت فوق دارای قسمت های مختلف و متفاوتی از جمله :

الف) نمایش صحت metaTitle, Description .

ب) نمایش کلی از لینک سایت شما در گوگل .

ج) نمایش تگ H1, H2 .

د) نمایش فایل های robot.txt , sitemap.xml و favicon .

ه) نمایش لینک های شکسته های موجود در سایت .

و) تصاویری که خصوصیت alt آن مقداردهی نشده است  .

م) میزان به حداقل رسیدگی حجم فایل های css , js.

و …

که در نهایت با اعلام یک عدد تحت قالب امتیاز سئو سایت ، امتیاز سئو سایت شما را مطرح می نماید که این عدد از ۱۰۰ محاسبه می گردد ، در واقع با استفاده از این سایت می توان اطلاعات جامع و کاملی را در زمینه میزان پیشرفت سئو در نظر گرفت .

۲) Seocentro :

این سایت نیز اطلاعات مشابهی را در مقابل سایت قبلی در اختیار صاحب سایت و یا وبمستر قرار می دهد با این تفاوت که در کنار هر پارامتر با مشخص نمودن علامت ستاره میزان امتیازی که به آن بخش تخصیص داده می شود را نمایش میدهددر واقع در صورتی که در کنار یک پارامتر ۲ ستاره باشد در این صورت کل امتیاز که ۵ ستاره می باشد را دریافت ننموده است و این پارامتر می بایست با بهبود وضعیت موجود امتیاز بیشتری را کسب نماید .

در این سایت نیز امتیازی مبنی بر میزان خدمات سئو در نظر گرفته شده که این عدد نیز از ۱۰۰ محاسبه می گردد و به غیر از نمره سئو ، نمره ی دیگری مبنی بر نمره سرعت در نظر گرفته شده که به میزان سرعت سایت نیز نمره ی لازم تخصیص داده می شود .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 5 (0 votes, average: 0٫00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...