تاکتیک های غیر معمول وبلاگ نویسی

تاکتیک های غیر معمول وبلاگ نویسی : در تحقیقی که در اخیراً در اکتبر ۲۰۱۸ بر روی وبلاگ نویسی و روش های آن صورت پذیرفته است ، بیان شد که ساده و پیش پا افتاده ترین تاکتیک های نگارشی (روش هایی که با وجود اهمیت فراوان دست کم گرفته می شوند) ، موفق ترین آن ها هستند .

تاکتیک های غیر معمول وبلاگ نویسی

در خلال این تحقیق که توسط Orbit Media Studio – مجموعه ای که در آستانه هفدمین سالگرد فعالیت خود در زمینه طراحی سایت و توسعه وب ، با تکیه بر کار گروهی ، تخصص کارکنان و نگرشی مفید در پی کاربردی و موثر کردن پروژه های اینترنتی می باشند – صورت پذیرفت ، مجموعه مذکور پس از بررسی بیش از هزار بلاگ و آمار و ارقام مربوط به انتشار آن ها ، به نتایج جالبی دست یافت که مهمترین آن را می توان تفاوت عملکرد برترین های این حوزه با سایر رقبایشان و اینکه افراد پیشرو در این حوزه چه می کنند ، دانست . تنها اقلیتی از عموم وبلاگ نویسان از اینگونه موارد – تاکتیک های غیر معمول وبلاگ نویسی – در ساختار سایتشان استفاده می کنند ، اما اکثریت قابل توجهی از آن ها در خروجی کار نتایجی قوی می گیرند که در ادامه به بررسی این اقدامات می پردازیم :

  • انتشار مقالاتی با بیش از ۲۰۰۰ کلمه

انتشار مقالاتی با بیش از 2000 کلمه

نگارش مقاله در خصوص مطلبی خاص و تاکتیک های غیر معمول وبلاگ نویسی برای فعالین این حوزه کار چندان دشواری نیست ، اما هرچه به تعداد موضوعات مورد نظر حول مطلبی خاص افزوده می شود ، اجتناب از تکرار ، استفاده از مطلبی گفته نشده و تولید محتوایی بکر سخت تر می شود . در همین رابطه عده ای از کیفیت و کمیت مطالب کاسته و نمودار بازدهی متون را به قهقرا می برند و عده ای نیز با تلاش بیشتر ، افزایش حجم و کیفیت تحقیقات و مطالعات خود ، ورود به عرصه های جدیدتر یا استفاده از منابعی غیر بومی ، علاوه بر حفظ خط مشی خود ، با کمک دانسته های پایه و پیشینشان آن را تقویت نیز می کنند .

طبق این گزارش تنها ۱۸ درصد از افرادی که مورد بررسی قرار گرفته اند نوشته هایی با ۲۰۰۰ کلمه یا بیشتر داشته اند ؛ در این میان ، با ریز شدن در عملکرد همین گروه خاص ، ۴۲ % افراد مذکور اظهار داشته اند که تاثیرات مثبت این اقدام خود را در بهینه سازی سایت و سئو سایت می بینند . این در حالیست که طبق میانگینی که از پست های تحت مطالعه گرفته شده است ، هر مطلب دارای ۱٫۱۵۱ کلمه می باشد .

  • انتشار مطالب بیش از یک بار در هفته

در ادامه مطالب بند قبل ، استفاده از تاکتیک های غیر معمول وبلاگ نویسی و قرار دادن مطلب در سایت رابطه ای مستقیم با سرعت تولید محتوایی جدید دارد ، به بیانی دیگر شما زمانی قادر به آپلود دو یا سه نوشته در هفته هستید که این مطالب نگاشته شده باشند ، لذا چنانچه خوراکی برای نویسنده وجود نداشته و ذهن وی نیز از خلاقیت تهی باشد ، قرار دادند یک مطلب در هفته نیز کار بزرگی به نظر می رسد .

تقریباً  و به طور دقیقتر ۲۱% از افرادی که در این تحقیق مورد مطالعه قرار گرفته اند اظهار داشتند که بیش از یک مرتبه در هفته به بارگذاری مطالبی جدید در سایتشان می پردازند . مجدداً از این تعداد نیز قریب به نیمی از آن ها به اثر ملموس این اقدام اشاره کرده اند . با کاهش نوسانات وبلاگ ها در سال های اخیر ، امکان تخمین تعداد دفعات آپلود مطالب بیش از پیش فراهم شده است ، از این روی طبق مشاهدات مستند کارشناسان ، در سال ۲۰۱۸ به طور میانگین هر وبلاگ نویس ۴ الی ۵ مطلب به صورت ماهانه در سایت خود منتشر کرده است .

  • صرف بیش از ۶ ساعت برای نگارش یک مقاله

صرف بیش از 6 ساعت برای نگارش یک مقاله

با نگرش به اصلی ساده خواهیم دید که نمودار کیفیت و کمیت در این سرفصل به خوبی صدق می کند . اگر کیفیت مد نظر است ، پس مجبور به صرف وقت بیشتر و در نهایت نوشتن تعداد مطلب کمتری هستید و چنانچه تنها وجود مطالبی پر تعداد در اولویتتان قرار دارد ، پس نباید انتظار معجزه از مقاله ای سست و ضعیف داشته باشید ؛ به همین دلیل یافتن نقطه بهینه این نمودار و احتساب ناحیه ای که برای هر دو عامل ایده آل باشد بسیار حیاتیست . اقلیتی معدود از وبلاگ نویسان زمانی بیش از ۶ ساعت صرف نگارش یک متن می کنند . در میان همین قشر سیزده درصدی ، جمعیتی ۳۹ درصدی وجود دارد که معتقدند این صرف زمان و انرژی دارای بازدهی بالایی برای آنان می باشد . با وجود اینکه زمان صرف شده برای هر مقاله رو به افزایش است ، اما با این حال نیمی از نویسندگان اینترنتی زمانی کمتر از ۳ ساعت صرف هر مطلب خود می کنند . طبق نتایج تحقیقات پیش روی ، این وقت تخصیص یافته برای نگارش در ساعت ۲۰۱۸ به طور متوسط سه ساعت و نیم بوده است .

  • انجام تحقیقات توسط خود فرد

انجام تحقیقات توسط خود فرد

تنها ۲۵ % افرادی که در تحقیق تاکتیک های غیر معمول وبلاگ نویسی حضور داشتند مدعی بودند که خود تحقیقات اولیه مطالبشان را انجام داده و نگاره های آن ها ماحصل فعالیت های خودشان می باشد که در این میان بیش از نیمی از این افراد ، اتکاء به ذات تحقیقات خود و نگارش تراوشات ذهنشان را عاملی مطلوب در سئوسایتشان عنوان کرده بودند . گفتنیست که این حس برتری این افراد خیلی هم بی اساس نیست ، چرا که مطالبی اصیل و غیر تکراری سه برابر مطالبی که از عناوین دیگری اقتباس شده اند یا قسمتی از آن ها به عاریه گرفته شده است در نتایج قدرتمند گوگل جای گرفته اند .

چرا همه وبلاگ نویسان چنین اقداماتی انجام نمی دهند ؟

بی تردید دلیل اینکه همه نویسندگان و مدیران سایت های گوناگون قدم در این عرصه نمی گذارند و چنین خلاقیتی را تنها در درصد ناچیزی از نگارنده ها می بینیم ، سختی کار ، ضیق وقت و صد البته هزینه های مالی آن می باشد . برای بسیاری از نویسندگان بصرفه نیست که برای گام نهادن در مسیر تاکتیک های غیر معمول وبلاگ نویسی و نوشتن متنی دو هزار کلمه ای ، شش ساعت از زمان مفید خود را صرف کنند و در نهایت نتیجه ای مطلوب در کوتاه مدت نگیرند . با در نظر گرفتن وظایفی روزانه که برای این افراد تعریف شده است ، به منظور تحقق اهداف فوق ، مجموعه های مذکور ملزم به استخدام یک نویسنده تمام وقت ، تیمی تحقیقاتی و حتی یک ویراستار هستند تا با تقسیم بندی امور ، کشتی مطالب دست اول و مفید سایت را به ساحل صفحه نخست نتایج گوگل برسانند .

در نهایت لازم به تاکید است که انجام اقداماتی اضافه بر سازمان و غیر ضروری ، مختص افراد و مجموعه هاییست که به دنبال انجام بی کم و کاست و مطلوب امور هستند و می خواهند در عرصه فعالیت خود سرآمد دیگران باشند . این کار هزینه های اقتصادی ، روحی ، جسمی و زمانی در بر دارد ، ولی چنانچه فردی در این سرمایه گذاری شریک شود ، بی تردید آثار مثبت آن و مزد زحمات خویش را می بیند .

2
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
مدیر سایتنورایی Recent comment authors
  Subscribe  
جدید ترین قدیمی ترین
Notify of
نورایی
نورایی

سلام
چطوری میتونم مطالب آماده شده رو
روی ویبلگ یا سایت اپلود کنم ولی ازش بخوام به ترتیب هر کدوم رو تو یه زمان مشخص بار گزاری کنه