بک لینک چیست؟

بک لینک چیست؟

بک لینک چیست و یا بهتر بگوییم بک لینک خوب چیست و چه اهمیتی در سئو وب سایت ما دارد ، چه نوع لینک هایی از نظر گوگل خوب طلقی می گردد و موجب افزایش رتبه سایتمان در گوگل خواهد شد ، در اینجا می خواهیم به این موضوع بپردازیم که اساسا چه لینک هایی خوب و چه لینک های بد و چه لینک هایی بی اثر هستند اما اجازه بدهید ابتدا در مورد بک لینک صحبت کنیم.

بک لینک طبیعی

بک لینکی است که به صورت کاملا طبیعی و اتفاقی ایجاد می شود و دارای ویژگی هایی مانند تغییر مسیر از طریق جاوا اسکریپت نیست و یکی از تعاریف بک لینک چیست؟ می باشد

بک لینک غیر طبیعی

این لینک ها می تواند از طریق سایت که بر مبنای پرداخت در ازای هزینه کلیک و یا در تبلیغاتی مانند ریپورتاژ آگهی فعال شده باشند زیرا موتور های جستجو نمی دانند که برای کدام متون هزینه پرداخت شده است.

بک لینک های نیمه طبیعی

انتقال دهنده اصلی این  نوع از لینک ها وبلاگ نویسان و  جمع کننده مطالب از سایت ها می باشد به عنوان مثال فرض کنید یک مطلب پر بار در مورد سئو سایت نوشته اید افرادی هستند که برای بروز کردن خبرگزاری ها و یا وبلاگ هایشان عین مطالب شما را کپی نموده و در سایتشان قرار می دهند ، این باعث میشود که شما یک لینک سازی نیمه طبیعی اما از نظر سئو بسیار خوب را داشته باشید.

بک لینک باکیفیت چیست

بک لینک با کیفیت بک لینکی است که از یک سایت با کیفیت به سایت ما داده شود ، حال سایتی با کیفیت است که به عنوان یک سایت اسپمر شناخته نشود ، مطالب آن در جستجو های گوگل تایید شوند ، به طور مرتب و مداوم بروزرسانی حداقل یکی از قسمت های مطالب آن انجام پذیزد  و تمام ویژگی های دیگری را که می توان برای یک وب سایت خوب برشمرد دارا باشد.

چه چیزی باعث ایجاد بک لینک خوب می شود؟

لینک خوب از لینک با کیفیت مجزا می باشد اگر چه مفاهیم هر دو نزدیک بهم است ، بک لینک خوب بسته به این که شما از کدام یک از روال های مرسوم سئو استفاده می کنید می تواند تعاریف مختلفی را داشته باشد.

به طور مثال شما موتور جستجوی Yandex  آشنایی دارید لینک خوب از نظر این موتور جستجو لینکی است که توسط سایت های دولتی روسی بوجود آمده باشد و اما لینک خوب از نظر گوگل و در کشور امریکا شرایط دیگری را تجربه کند.

پس می توانیم این گونه در نظر بگیریم که خیلی از شرایط می تواند در ایجاد بک لینک خوب اثر گذار باشد و همیشه خوب ویا بد مطلق بی معنی است.

چگونه بک لینک با کیفیت ایجاد کنیم

اگر میخواهد به سئو تضمینی سایت در گوگل برسید و اگر شما در دنیای مجازی و اینترنت جستجوی انجام دهید به مجموعه راهکار ها زیاد و متفاوتی در این زمینه خواهید رسید اما برای ما چند نکته همواره دارای اهمیت است و بهتر است به خاط خود بسپاریم:

آیا من یک راه حل انحصاری در محتوای خود انتشار داده ام؟

چگونه افراد محتوایم را به راحتی به اشتراک گذاشته و پیوند دهند؟

در چه سایت هایی متون تبلیغاتی بگذاریم که به عنوان مرجع دیگران باشد تا هم بیشتر دیده شویم و م متون ما را در سایت هایشان مورد استفاده قرار دهند؟

تمرکز بر روی کیفیت می تواند شاه کلید موفقیت هر وب سایتی در گوگل باشد و اینکه شما فقط تولید محتوا را جهت کارایی آن برای مخاطب قرار دهید می تواند خوانندگان و مراجعیت زیادی را به وب سایت شما آورده و شما را به عنوان مرجعی در این زمینه معرفی نماید ضمن اینکه در تغییرات گوگل دیگر دچار تغییر در SERP نخواهید شد.

بک لینک چیست؟

 

 

 

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of