بهبود رتبه الکسا

بهبود رتبه الکسا :الکسا چیست ؟ اولین و مهم ترین سوالی که در ابتدا می بایست نسبت به آن پاسخگو بود ماهیت چیستی رتبه الکسا می باشد ؟ رتبه الکسا که در سئو بسیار تاثیر گذار می باشد ، که رتبه الکسا یک رتبه واحد جهت تشخیص میزان عملکرد یک سایت با سایت های رقبا می باشد .در واقع هر سایت که دارای رتبه مطلوب تری می باشد می تواند رتبه الکسا بهتری را داشته باشد و برعکس . و در صورت عدم تمرکز اساسی بر روی سایت خود امکان افزایش و بهبود رتبه وجود نخواهد داشت . و در نهایت میزان قدرت و استحکام هر سایت بر اساس رتبه الکسا او مورد بررسی قرار خواهد گرفت .

بهبود رتبه الکسا

سوال بسیار مهمی که خیلی از کاربران اینترنتی می پرسند اینکه چگونه رتبه اکسا وب سایت خود را برای خدمات سئو می توانند افزایش دهند ؟

پاسخ این سوال بسیار مهم و حیاتی می باشد زیرا رتبه الکسا می تواند تاثیر مستقیم در کسب و کار هر مجموعه ای داشته باشد ، با ارزیابی دقیق تر در در حیطه کسب و کار مورد نظر با تمام رقبا می توان اطلاعات دقیقی را در حیطه ارزش کسب و کار مجموعه خود به دست آورد و دارا بودن رتبه های مختلف در بین رقبا سبب تفاوت بسیار زیادی در حیطه فروش خواهد شد .

پیش از بهبود رتبه الکسا می بایست یک اطلاعات جامع و کلی در زمینه الکسا کسب نمود .

رتبه الکسا چیست ؟

در واقع رتبه الکسا بیان کننده ی میزان محبوبیت سایت شما نسبت به سایت های رقبا می باشد . رتبه سایت یک مقیاس و میزان نسبی است که با افزایش میزان ترافیک سایت سبب افزایش رتبه سایت می گردد و هر چه میزان ترافیک سایت های رقبا کمتر باشد سبب افزایش رتبه در سایت مورد نظر می گردد .

چگونه الکسا اطلاعات خود را دریافت می نماید ؟

الکسا یک مجموعه از اطلاعات را به طور کاملا” وسیع و بزرگ دارد به گونه ای که این اطلاعات چیزی جز کاربران اینترنتی نیستند ، بنابراین با این حجم اطلاعات انبوه الکسا برآورد می نماید که هر کدام از سایت ها چه میزان کاربر به عنوان بازدید کننده می تواند داشته باشد .

محاسبه ای که بدین صورت الکسا انجام می دهد بسیار پیچیده و مهم می باشد زیرا الکسا در این حالت تمام هرز نامه ها و تعصبات و ترافیک های جعلی را شناسایی می نماید .

چگونه الکسا وب سایت ها را رتبه بندی می نماید ؟

الکسا هر روز میزان بازدیدکنندگان سایت های مختلف را در طی یک روز برآورد می نماید و پس از آن نیز میزان بازدید کنندگان در طی ۳ ماه گذشته را بررسی می نماید و با این اطلاعات به دست آمده هر سایت که دارای بیشترین میزان بازدیدکنندگان در طی یک روز و در طی ۳ ماه گذشته است دارای بیشترین رتبه می گردد و سایتی که کمترنی میزان رتبه را داشته باشد دارای رتبه ۳۰ میلیون می باشد و در صورتی که هیچ شخصی در طی ۳ ماه از سایت ها بازدیدی نداشته باشد آن سایت هیچ رتبه ای نخواهد داشت .

چگونه می توانیم رتبه الکسا را ارتقا دهیم؟

در اینجا به یکسری راهکارها اشاره می گردد که با رعایت این موارد به بهبود رتبه الکسا سایت خود کمک کنید .

بالا بردن ورودی سایت

یکی از راه های بهبود رتبه الکسا بالا بردن ورودی سایت شما باشد به عبارتی رتبه الکسا ارتباط بسیار مستقیمی با تعداد بازدید کننده وب سایت شما دارد هر چه تعداد بازدید کننده وب سایت شما بیشتر باشد رتبه الکسای بهتری را کسب خواهید نمود از تمامی روشهای صحیح و مطابق استانداردهای گوگل که می توانید رتبه وبسایت خود را افزایش دهید به عنوان یک شاه کلید می توانید استفاده نموده و به بهبود رتبه الکسای خود کمک کنید .

ساخت بک لینک خوب

ساخت و ایجاد بک لینک های مرتبط و خوب می‌تواند به ارتقاء وب سایت شما کمک کنند یکی از موارد بسیار مهم و تاثیرگذار در سئو سایت شما ساخت و ایجاد لینک های با کیفیت از سایت های مرتبط و با اتوریتی مناسب می باشد .

استفاده از شبکه های اجتماعی

یکی دیگر از روش هایی که برای افزایش رتبه الکسای شما خواهد شد استفاده از شبکه های اجتماعی پربازدید هست که در شبکه های اجتماعی مختلف در دنیای مجازی وجود دارد اما برخی از این شبکه های اجتماعی بین ایرانیان طرفدار بیشتری دارد آنان فیسبوک شبکه اجتماعی اینگونه می تواند به رتبه شما در الکسا کمک کرده و باعث بهبود رتبه الکسا شما شود به شما پیشنهاد می کنیم که برای جذاب ورودی از از وب سایت ها و شبکه های اجتماعی پربازدید ایرانی استفاده کرد .

نصب الکسا بار

الکسا بار را بر روی مرورگر خودتان نصب کنید تا بتواند وقت دقیق تری از وب سایت شما داشته باشد درست است که سایت الکسا تمامی سایت ها را رصد کرده و بر اساس آن به شان جایگاه اختصاص می‌دهد اما اگر شما به الکسا کمک کنید که بهتر دیده شوید درصد رتبه بهتری کسب کنید و یکی از مواردی که صبح کار آن بر روی آنها به اشتراک نظر دارند که سبب بهبود رتبه الکسای سایت شما خواهد شد .

ثبت نام در الکسا

یکی دیگر از موارد تاثیرگذار در کسب رتبه در الکسا این است که شما در وب سایت الکسا ثبت نام کنید و اگر کارت های اشتراک مستر کارت یا ویزا کارت دارید یک نوع از پکیج های الکسا را انتخاب کنید که هم آنالیز بهتری از وبسایت رقبای خود داشته باشید می توانید از این سایت تکنیک مناسب دریافت کنید که ۱۰۰ درصد در جایگاه و ورودی شما تاثیر مناسبی خواهد گذاشت .

بررسی رقبایتان

یکی دیگر از مواردی که سبب ارتقای وب سایت شما بهبود رتبه الکسا می‌شود رصد کردن مداوم و پیوسته رقیب های شما می باشد رقبای شما بی کار نمی شیند تا شما پیشرفت کنید! پس بهتر است در یک رقابت سالم با آن‌ها باشید و همیشه از کارهایی که انجام میدهند مطلع شوید .

تولید محتوا در مورد الکسا

در مورد الکسا در سایت تان بنویسید دوست دارد در سایت شما ببیند و به آن می‌دهد لینک خروجی از شما و یا دیدن مطلبی در مورد خود در سایتتان است که در بهبود رتبه نیز به شما نقش بازی می‌کند و باعث بهبود جایگاه شما خواهد شد .

ساخت و ایجاد بک لینک

یکی دیگر از مواردی که الکسابه آن اهمیت می دهد  و همچنین گوگل ، برای شما تولید بک لینک با کیفیت است . تولید بک لینک با کیفیت همانطور که قبلا گفته شد برای شما بسیار مهم و تاثیرگذار است این کار را می توانید از طریق تبلیغات دیجیتال مارکتینگ آیا خرید ریپورتاژ آگهی انجام دهید و این به نفع وب سایت شما می باشد و سبب افزایش ترافیک سایت شما خواهد شد.

چگونه رتبه الکسای خود را بررسی کنیم ؟

برای بررسی کردن رتبه الکسای خود ما می توانیم به سایت الکسا مراجعه نماییم که در آن با جستجو کردن آدرس سایت مورد نظر رتبه الکسا آنرا در کشور و در جهان پیدا کنیم یکی دیگر از راه هایی که می توان به واسطه رتبه الکسا را تشخیص داد الکسا تولبار می باشد که با نصب آن هر سایتی را که  در مرورگر باز نماییم رتبه آن به ما نمایش داده خواهد شد .

بهبود رتبه الکسا چه مزایایی برای ما دارد؟

بهبود رتبه الکسا دارای مزایای مختلف این باشد که ما در اینجا به برخی از این موارد اشاره می کنیم .

  • شما می توانید از سایت الکسا برای برتری جستن به نسبت رقبای خود استفاده کنید بدین صورت که با وارد کردن هر سایت اطلاعات ورودی آنها و همچنین کلمات کلیدی که بر روی آن سایت نمایش داده می شود بنابراین شما می‌توانید با استفاده از این اطلاعات بدانید که رقبایتان روی چه کلماتی تاکید دارد و چه بازدیدی دارد و این به شما در بهبود سایت تان کمک خواهد کرد .
  • مزیت رتبه بندی سایت شما با الکسا این است که در واقع تبلیغ کننده ها و وب مسترها می‌دانند که سایت شما چقدر پتانسیل تبلیغ و دریافت آگهی دارد و بسیاری برای دادن رپورتاژ و آگهی در سایتهای مختلف به رتبه الکسای سایت و تعداد بازدید کننده آن دقت کنند .
  • شما می توانید با استفاده از رتبه الکسای خود میزان موفقیت خود را در دوره‌های زمانی مختلف بسنجید که مثلاً دارای افزایش ورودی بوده اید و یا کاهش ورودی البته ابزارهای دقیق تری مثل آنالیز گوگل و یا کنسول گوگل این اطلاعات را به طور کامل تر به شما می دهند ولی به عنوان یک ابزار ساده برای بررسی سایت‌های خودتان می تواند از این ابزار استفاده نمایید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
0 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 5 (0 votes, average: 0٫00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...