اشتباهات بهینه سازی سایت

اشتباهات بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت از جمله مواردی است که علاوه بر افزایش بازدید کننده روز افزون برای سایت می تواند افزایش فروش بیشتر را برای شما به ارمغان آورد بنابراین یکی از اهداف بزرگ در سئو سایت فراهم نمودن یک راه تبلیغاتی و پس از آن افزایش فروش بیشتر می باشدکه فراهم شدن این اهداف می تواند بزرگ ترین هدف اقتصادی را همراه داشته باشد و بنابراین در پی این هدف می بایست از تمام عملیاتی که سبب کاهش رتبه سایت می شود جلوگیری نمود.

در ذیل به برخی از اشتباهات رایجی که در بهینه سازی سایت وجود دارد اشاره می نماییم :

  •  کلمات کلیدی :

الف) انتخاب نادرست کلمات کلیدی :

کلمات همواره دارای شرایط یکسان از لحاظ میزان بازدید کننده نمی باشد به گونه ای که کلمه ای مانند دوربین مدار بسته نسبت به کلمه دوربین مدار بسته دام دارای بازدید کننده بیشتری می باشد لازم به ذکر است که مدت زمان بهینه سازی این دو کلمه نیز با یکدیگر متفاوت می باشد به عنوان مثال کلمه دوربین مدار بسته در طی ۶ ماه و کلمه دوربین مدار بسته دام در طی ۳ ماه در صفحه اول google  قرار می گیرد ، تمام متقاضیانی که تمایل به بهینه سازی سایت خود را دارند این نکته را می بایست مد نظر قرار دهند که به مدت زمان بهینه سازی سایت با کلمه مورد نظر خود توجه نمایند ، که در این صورت برای قرار گرفتن سایت با کلمه کلیدی مورد نظر در صفحه اول موتور جستجو زمان زیادی برای کلمات با رقابت بیشتر در نظر گرفته می شود .

ب) انتخاب بیش از یک کلمه برای یک صفحه :

این نکته را می بایست حتما” مد نظر قرار دهید که در یک صفحه بیش از یک مفهوم کلمه کلیدی در نظر گرفته نشود ، به عنوان مثال در مطلب دوربین مدار بسته دام از کلمه کلیدی لوازم جانبی دوربین مدار بسته ،   انواع دوربین مدار بسته و … استفاده نگردد .

  •  اجازه index شدن به موتورهای جستجو :

Index شدن صفحات در واقع امکانی است که مدیر سایت به موتورهای جستجو می دهد و اینگونه اختیارات اغلب از طریق فایل robots به موتورهای جستجو داده می شود ، تمام صفحات وب سایت شما می بایست index شود و در صورتیکه صفحات index نگردد رتبه وب سایت در موتورهای جستجو کاهش می گردد ، بنابراین می بایست در ابتدا توسط مدیر سایت امکان دسترسی به تمام صفحات داده شود که پس از آن امکان index  شدن مطالب برقرار گردد .

  • محتوی کپی شده:

یکی از مواردی که مدیران و کارشناسان ارشد گوگل به آن تاکید بسیار داشته اند استفاده از محتوی غنی ،پر بار و جذاب می باشد . آنها در چندین سمینار از چندین سال پیش به این مهم اشاره نموده اند که محتوی مطلوب مهم ترین امری است که می بایست به آن توجه نمایید و همین محتوی می تواند در افزایش رتبه سایت نقش بسزایی داشته باشد بنابراین در نظر گرفتن مواردی در این راستا بسیار مهم تلقی می گردد که از جمله آنها می توان به عدم کپی برداری مطالب از سایت های دیگر اشاره نمود .

  • سئو سایت با روش های تقلبی (Black Hat) :

بهینه سازی سایت امری تخصصی است که نیازمند اطلاعات فراوانی در حوزه SEO  می باشد . جهت بهینه سازی سایت از ۲ روش Black Hat  و White Hat استفاده می گردد در روش Black Hat  روش هایی مانند خرید بک لینک مورد استفاده قرار می گیرد که این روش ها از جمله روش های تقلبی می باشد که google  بارها و بارها سایت هایی که از این روش استفاده کرده اند را تهدید و پس از آن سایت دارای افت رتبه گردیده است و از اشتباهات بهینه سازی سایت می باشد . بنابراین در انتخاب روش بهینه سازی سایت به این نکته مهم دقت نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 50 votes, average: 0٫00 out of 5 (0 votes, average: 0٫00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...