BLOG

سئو لینک داخلی

سئو لینک داخلی

سئو لینک داخلی یکی از مباحثی که همواره در سئو وب سایت دارای اهمیت فراوان بوده است لینک های داخلی یک سایت است که می تواند در  رتبه بندی شما توسط گوگل نیز تاثیر گذار باشد و یا به عبارتی دیگر یکی از شریان های اصلی سئو وب سایت شما می باشد .

برای اینکه بدانید چقدر مهم است که شما به صفحات هدف خود از چند صفحه لینک می دهید ، کافی است که به بررسی وبمستر تولز خود بپردازید این موضوع انقدر مهم است که گوگل وبمستر تولیز برای بررسی جریان لینک دهی داخلی سایت شما قسمتی را مخصوص همین بخش تعبیه نموده است که از مسیر زیر می توانید به آن دسترسی یابید:

پس از باز نمودن گوگل وبمستر تولز بر روی  Search traffic کلیک می کنیم سپس در منوی باز شده بر روی Internal Links کلیک می کنیم در اینجا شما می توانید به بررسی وضعیت لینک دهی داخلی وب سایت خودتان بپردازید.

مرتبط سازی لینک ها بر اساس تعداد لینک ها به صفحه ای خاص می باشد ، به عنوان مثال لینکی که آدرس آن را در ابتدای این لیست ملاحظه می کنید بیشترین تعداد لینک دهی داخلی را داشته است بنابراین بسیار طبیعی است که شما آدرس صفحات هدف خود را در ابتدای این لیست ملاحظه کنید و اگر اینطور نیست بهتر است لینک سازی داخلی خود را دوباره مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.

بسیاری از وب سایت ها بر حسب عادت برای لینک سازی و لینک دهی به صفحات داخلی خود از قسمت های کناری سایت خود و یا فوتر سایت خود استفاده می کنند ، زیرا یکی از راحترین راه های بک لینک داخلی است سئو یاب این راه را منتفی نمی داند اما پیشنهاد می دهد تا علاوه بر ساخت اینگونه لینک ها به لینک سازی داخلی به طور طبیعی نیز ادامه دهید زیرا یکی از بهترین راه ها برای افزایش مخاطبین و جذب مخاطب و بالا بردن زمان ماندگاری کاربران در وب سایت شما طبق توصیه خدمات دهندگان سئو استفاده از لینک سازی داخلی است.

سئو سایت مبحثی است که از نکات پیچیده بسیاری تغذیه کرده و سر منشا می گیرد اما اموری مانند لینک سازی داخلی یکی از بهترین و ساده ترین را های سئو لینک داخلی و بهینه سازی سایت شماست که می تواند باعث سئو تضمینی سایت شما در موتور های جستجو شود

 

استفاده از Google Analytics

استفاده از Google Analytics

استفاده از Google Analytics ابتدا به این موضوع می پردازیم که Google Analytics چیست و چه کاربردی در تحقق اهداف ما دارد ، اگر بخواهیم به طور ساده توضیح دهیم گوگل آنالیز ابزاری است که می توان توسط آن قسمت های مختلف وب سایتتان ، ورودی های سایتتان و همینطور روند ورود ، قسمت های جذاب  سایت برای مخاطبان ، کشور هایی که از آن به وب سایتتان متصل می شوند و حتی مرورگر های کاربران را مشخص نمود.

اهداف درGoogle Analytics

اما چگونه  می توانیم با این ابزار به هدف گذاری بپردازیم ، در واقع ما در اینجا می خواهیم به این موضوع بپردازیم ، اگر شما وب سایتی را بوجود می آورید بدون اهداف مشخص این امری اشتباه است زیرا اهداف هستند که به وب سایت موجودیت داده و علت ایجاد آن را توجیه می کنند.

بنابراین پیشنهاد می کنیم در اولین جلسه ای که در مورد ایجاد یک سایت برگزار می کنید تعیین کنید که قرار است چه میزان گردش مالی ایجاد کند و حاشیه سود شما در یک وب سایت چیست؟

پس از انجام این کار در Google Analytics به قسمت goals می رویم تا اهدافمان را مشخص کنیم برای این کار بر روی آیکن چرخ دنده کلیک می کنیم و از منوی Admin زیر منو goals را انتخاب می کنیم.

استفاده از Google Analytics
استفاده از Google Analytics

در اینجا شما می توانید یک قالب برگزیند یا از قالب های خودتان استفاده کنید که پیشنهاد ما استفاده از قالب های پیش فرض است ، در صفحه بعدی شما می توانید هدف، مدت زمان بازدید صفحه و یا صفحات را مشخص نمایید که این البته هدف نهایی ما نیست هدف ما سئو تضمینی است زیرا می تواند شخصی که بیش از ۵ صفحه از سایت شما را دیده باشد بدون خرید وب سایتتان را ترک نماید .

استفاده از آنالیز گوگل
استفاده از آنالیز گوگل

البته این قسمت از گوگل آنالیز دارای امکانات و ابزار های مختلفی جهتسئو سایت می باشد که با توجه به نیاز خود می توانید به آن مراجعه و هدف گذاری سایتتان را انجام دهید.

سئو وب سایت در تهران

سئو وب سایت در تهران

برای اینکه سئو سایت خود را در شهر بزرگی مانند تهران انجام دهید به این نیاز دارید که رقبای خود را در سئو محلی بشناسید و از میزان رقابت هر کدام با خبر باشید ، برای این مورد به اطلاعات رقبا از لحاظ مختلف نیاز دارید ، سئو وب سایت در تهران تفاوت بسیاری با سئو محلی سایر شهر ها دارد.

برای اینکه به اطلاعات مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید ، ابتدا باید به دنبال شرکتی باشید که در تهران خدمات سئو ارائه دهد ، سئویاب با بیش از یازده سال سابقه درخشان در زمینه بهینه سازی سایت می تواند گزینه خوبی باشد ، زیرا رقبای شما را بررسی و با توجه به میزان رقابت کلمات کلیدی آنها و سابقه فعالیت سئوی آنها به شما مدت زمان انجام و هزینه انجام کار به صورت سئو تضمینی را پیشنهاد خواهیم داد.

در مبحث سئو بیش از دویست و پنجاه فاکتور اصلی که توسط گوگل بررسی میشود را بررسی نموده و سایت شما را با توجه به اصول سئو به صفحه اول گوگل خواهیم آورد که این نیز یکی از مهمترین خواسته های هر شرکتی در حوزه کاری مربوطه خود می باشد ، ضمن اینکه می توانید از گزارشات روند انجام کار و بهینه سازی سایت خود توسط شرکت ما بهرمند گردید.

سئو وب سایت در تهران
سئو وب سایت در تهران

سئویاب خدمات خود را در تمامی کشور و در تمامی ایام سال بدون وقفه انجام خواهد داد و به همین دلیل از سئو وب سایت در تمامی شهر های دیگر کشور عزیزمان پذیرای شما خواهیم بود و این امر مختص به تهران نخواهد بود جهت آگهی از روالسئو سایتمی توانید با کارشناسان سئویاب تماس حاصل فرمایید.

برخی از خدمات سئویاب

بررسی کلمات کلیدی

آنالیز کلی وب سایت

سئو ساختار

سئو خارجی سایت

سئو محلی

کار بر روی شبکه های اجتماعی  و…

رفع محتوای تکراری وردپرس

رفع محتوای تکراری وردپرس

رفع محتوای تکراری وردپرس ، وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای عالی می باشد که برای مدیریت مطالب و ساخت وب سایت  مورد استفاده قرار می گیرد ،برای بساری از کسب کارهای کوچک و بزرگ مناسب است و در بسیاری از ادارات دولتی ، خصوصی و شخصی در جهان جای خود را باز نموده است ، میزان سازگاری بسیار بالای این سیستم مدیریت محتوا با موتور جستجوی گوگل آن را به یکی از بهترین انتخاب های هر سئوکاری بدل نموده است اما در کنار این محاسن مشکلاتی نیز در خصوص تولید محتوای تکراری دارد که در ادامه به /ان خواهیم پرداخت و برخی از رایج ترین موارد تولید محتوای تکراری و رفع آن را بررسی خواهیم نمود:

برچسب ها

تگ ها یا همان برچسب ها از مشکلات اصلی سئو سایت های وردپرسی هستند شما در نظر بگیرید که در  یک سایت وردپرسی وقتی یک طلب تولید می کنید و برای آن برچسب های متفاوتی میزنید در واقع مطالب خیلی خیلی مشابه هم و به صورت رقیب ایجاد می کنید که می توانند باعث کاهش رتبه صفحه اصلی شما شوند.

برای رها شدن از این موضوع بهترین راهحل و ساده ترین آن این است از برچسب استفاده نکنید!

دسته بندی ها

دسته بندی ها نیز برای سئو خوب نیستند و به صورت کلی مجموعه ای از مقالات را نمایش میدهند که برای پاسخ دادن به سئوالات کاربران مفید واقع نمی شوند و مطالب آنها نیز مجموعه ای از مطالب است و به عنوان محتوای تکراری در نظر گرفته می شوند .

برای رفع این مورد نیز شماا می توانید از عنوان های یکتا و مطالب منحصر به فرد برای هر دسته بندی استفاده کنید تا به عنوان مطلب تکراری در نظر گرفته نشوند.

باکس های جستجو

این مورد نیز به دلیل اینکه لینک url نا متعارف در وب سایتتان تولید می کند می تواند باعث تولید محتوای ضعیف و تکراری در سایت شما شود و به سایتتان آسیب برساند.اگر از آن دسته افرادی هستید که به دنبال سئو تضمینی هستند این موارد را در نظر بگیرید

رفع محتوای تکراری وردپرس

جمع بندی

در تمامی موارد بالا تنها یک نکته مهم وجود دارد و آن این است که یک سایت وردپرسی همانطور که می تواند بسار سازنده باشد می تواند بسیار مخرب نیز باشد و محتوا های بدون کیفیت و تکراری زیادی را به طور ناخواسته برایمان ایجاد کند پس همواره باید رصد شود تا به مجموعه ما آسیبی در بحثسئو سایتوارد نشود و دچار افت در موتور های جستجو نشویم.

 

مطالب اسپم در گوگل

مطالب اسپم در گوگل

مطالب اسپم در گوگل ، اینکه برخی از مطالبی که در وب سایت ها قرار می گیرند و اینکه چگونه موتور های جستجوگری مثل گوگل مطالب را پیدا می کنند یکی از سئوالاتی است که همواره در ذهن وب مسترها وجود دارد ، و شاید برخی از وب مستر ها بگویند چنین چیزی امکان ندارد و یا برای زبا فارسی ممکن نیست  حال ما در اینجا به بررسی این موضوع می پردازیم.

فشرده سازی مطالب شاه کلید گوگل

موتور جستجوی گوگل و بسیاری دیگر از آنها مطالب اسپم را از طریق فضرده سازی پیدا می کنند ، شاید به نظر شما عجیب است ولی با مطالعه کامل این متن متوجه موضوع خواهید شد ، الگوریتمی که در فشرده سازی هایی مانند Winzip و Gzip می باشد به این صورت است که داده های مشابه را بر روی هم ذخیره می کنند و به این صورت فضای کمتری را یک فایل اشغال می کند.

حال موتورهای جستجو نیز به فشرده سازی مطالب متوجه میزان اسپم بودن و تکراری بودن مطلب می شوند و در واقع یکی از راه های تشخیص اسپم بودن مطالب برای موتور های جستجو فشرده سازی مطالب می باشد.

در گذشته زمانی که می خواستیم یک مطلب مفید و طولانی ایجاد کنیم و موتور های جستجو را فریب دهیم تا بتوانیم در SERP گوگل با روشهایی آسان به موقعیت های بهتری دست پیدا کنیم یک مقاله که دارای سه قسمت سر مقاله ، بدنه و پانوشت بود ایجاد می کردیم و خیلی از جملات منحصر به فرد را در این سه قسمت خلاصه می کردیم ولی نکته آن این بود که الباقی متن به طور کپی استفاده می شد اما امروزه و با توجه به توضیحات داده شده دیگر نمی توان به راحتی موتورهای جستجو را فریب داد و به خوبی با هر زبانی که مقاله را انجام بدهید ، قابل شناسایی خواهید بود.

به خاطر همین است که تکرار مکرر کلمات کلیدی در متون بی فایده شده است و سبب ارتقای سئو سایت شما نخواهد بود و برای همین است که گوگل به محتوا های ناب اهمیت فوق العاده ای میدهد.

نکات کلیدی که توسط سئو یاب مطرح می گردد می تواند به سئو تضمینی سایت شما کمک کند ، پس این نکات را جدی بگیریم.

بک لینک چیست؟

بک لینک چیست؟

بک لینک چیست و یا بهتر بگوییم بک لینک خوب چیست و چه اهمیتی در سئو وب سایت ما دارد ، چه نوع لینک هایی از نظر گوگل خوب طلقی می گردد و موجب افزایش رتبه سایتمان در گوگل خواهد شد ، در اینجا می خواهیم به این موضوع بپردازیم که اساسا چه لینک هایی خوب و چه لینک های بد و چه لینک هایی بی اثر هستند اما اجازه بدهید ابتدا در مورد بک لینک صحبت کنیم.

بک لینک طبیعی

بک لینکی است که به صورت کاملا طبیعی و اتفاقی ایجاد می شود و دارای ویژگی هایی مانند تغییر مسیر از طریق جاوا اسکریپت نیست و یکی از تعاریف بک لینک چیست؟ می باشد

بک لینک غیر طبیعی

این لینک ها می تواند از طریق سایت که بر مبنای پرداخت در ازای هزینه کلیک و یا در تبلیغاتی مانند ریپورتاژ آگهی فعال شده باشند زیرا موتور های جستجو نمی دانند که برای کدام متون هزینه پرداخت شده است.

بک لینک های نیمه طبیعی

انتقال دهنده اصلی این  نوع از لینک ها وبلاگ نویسان و  جمع کننده مطالب از سایت ها می باشد به عنوان مثال فرض کنید یک مطلب پر بار در مورد سئو سایت نوشته اید افرادی هستند که برای بروز کردن خبرگزاری ها و یا وبلاگ هایشان عین مطالب شما را کپی نموده و در سایتشان قرار می دهند ، این باعث میشود که شما یک لینک سازی نیمه طبیعی اما از نظر سئو بسیار خوب را داشته باشید.

بک لینک باکیفیت چیست

بک لینک با کیفیت بک لینکی است که از یک سایت با کیفیت به سایت ما داده شود ، حال سایتی با کیفیت است که به عنوان یک سایت اسپمر شناخته نشود ، مطالب آن در جستجو های گوگل تایید شوند ، به طور مرتب و مداوم بروزرسانی حداقل یکی از قسمت های مطالب آن انجام پذیزد  و تمام ویژگی های دیگری را که می توان برای یک وب سایت خوب برشمرد دارا باشد.

چه چیزی باعث ایجاد بک لینک خوب می شود؟

لینک خوب از لینک با کیفیت مجزا می باشد اگر چه مفاهیم هر دو نزدیک بهم است ، بک لینک خوب بسته به این که شما از کدام یک از روال های مرسوم سئو استفاده می کنید می تواند تعاریف مختلفی را داشته باشد.

به طور مثال شما موتور جستجوی Yandex  آشنایی دارید لینک خوب از نظر این موتور جستجو لینکی است که توسط سایت های دولتی روسی بوجود آمده باشد و اما لینک خوب از نظر گوگل و در کشور امریکا شرایط دیگری را تجربه کند.

پس می توانیم این گونه در نظر بگیریم که خیلی از شرایط می تواند در ایجاد بک لینک خوب اثر گذار باشد و همیشه خوب ویا بد مطلق بی معنی است.

چگونه بک لینک با کیفیت ایجاد کنیم

اگر میخواهد به سئو تضمینی سایت در گوگل برسید و اگر شما در دنیای مجازی و اینترنت جستجوی انجام دهید به مجموعه راهکار ها زیاد و متفاوتی در این زمینه خواهید رسید اما برای ما چند نکته همواره دارای اهمیت است و بهتر است به خاط خود بسپاریم:

آیا من یک راه حل انحصاری در محتوای خود انتشار داده ام؟

چگونه افراد محتوایم را به راحتی به اشتراک گذاشته و پیوند دهند؟

در چه سایت هایی متون تبلیغاتی بگذاریم که به عنوان مرجع دیگران باشد تا هم بیشتر دیده شویم و م متون ما را در سایت هایشان مورد استفاده قرار دهند؟

تمرکز بر روی کیفیت می تواند شاه کلید موفقیت هر وب سایتی در گوگل باشد و اینکه شما فقط تولید محتوا را جهت کارایی آن برای مخاطب قرار دهید می تواند خوانندگان و مراجعیت زیادی را به وب سایت شما آورده و شما را به عنوان مرجعی در این زمینه معرفی نماید ضمن اینکه در تغییرات گوگل دیگر دچار تغییر در SERP نخواهید شد.

بک لینک چیست؟

 

 

 

 

خروج از پنالتی گوگل

خروج از پنالتی گوگل

برای اینکه از پنالتی گوگل خارج شویم می توانیم راه کار های مختلفی را ارائه دهیم اما طبق صحبت های اخیر کارمندان گوگل علت خارج نشدن سایت ها از پنالتی گوگل دو علت اصلی دارد که در اینجا به این موارد خواهیم پرداخت:

عدم حل کامل مشکلی که باعث پنالتی شدن سایت شده است

در صورتی که سایت شما مشمول جریمه پنالتی گوگل شده باشد دیگر زیر ذربین گوگل هستید و نمی توانید فقط صرفا مسائل مربوط به مشکل پیش آمده را حل کنید بلکه با یک چک آپ تمامی مشکل هایی را که در این مدت در سایت خود دیده اید باید برررسی کنید به عنوان مثال ممکن است شما بابت گرفتن بک لینک مخرب مجازات شود اما باید بررسی کنید که کیفیت محتوای سایتتان به چه صورت بوده ات ، دسترسی ربات های گوگل به سایتتان چگونه است و کلا بررسی نمایید که چگونه باید باشید و الان سایت شما چگونه است ، اگر تمامی مواردی را که برای بهینه سازی سایت لازم است انجام داده اید می توانید درخواست بازبینی مجدد وب سایت خود را به گوگل ارسال نمایید.

خارج شدن از پنالتی گوگل

ناتوانی در مشاهده مشکل

شما برخی از مشکلات وب سایت خود را در سایت نمی بیند و با خودتان می گویید که من تمامی لینک های مخرب سایتم را حذف کردم پس چرا گوگل موقعیت قبلی من را به سایت من نمی دهد ، اینجاست که باید دوباره به مسیر رفته خود شک کنید و مجدد سایت را رای پیدا کردن یک ایراد اساسی در گوگل بررسی نمایید.

بهترین راه برای دریافت کمک در زمینه حل مشکل پنالتی خود انجمن ها خصوصی هستند که تمامی افراد قادر به دیدن اطلاعات شما نمی باشند زیرا ممکن است که رقبای شما که در زمینه کاری شما فعال هستند متوجه ضعف سایتتان بشوند و این کار حتما عواقب خطرناکی برای سئو تضمینی سایتتان و آینده شغلی شما خواهد داشت.

خروج از پنالتی گوگل

 

 

Anchor Text چیست

Anchor Text چیست

وقتی که شما می خواهید به وب سایت دیگری اشاره نمایید بهترین روش این اشاره استفاده از متنی مرتبط با موضوع و یا حتی عنوان سایت است ، به عنوان مثال اگر من بخواهم لینکی را به سایت سئویاب بدهم آ« را به این صورت انجام می دهم : سئویاب

به عنوان متن سئویاب متن لنگر یا ancher text  می گوییم ، برای اینکه این متن برای گوگل بسیار مهم می باشد و می تواند تغییراتی را در رتبه بندی صفحات گوگل ایجاد کند باید مراقب باشیم که از چه عنوانی و به چه تعداد در سایت استفاده می کنیم زیرا استفاده بیش از حد از متن لنگر با یک عنوان و به یک صفحه خاص از وب سایت می تواند به همان اندازه که مفید است زیان بار نیز شود و بر روی سئو تضمینی سایت ما تاثیر منفی بگذارد بنابراین باید به دنبال یک استراتژی خوب در این زمینه باشیم.

استاندارد جهانی لنگر متن یا Anchor text

هیچ استانداردی برای استفاده از آن تا کنون به رسمیت شناخته نشده و نمی توان در مورد آن اظهار نظر نمود.

موتور اصلاح کننده نتایج جستجو

به طور معمول و سنتی گوگل کلماتی که از سایت های با Anchor text  قوی لینک می شوند را در نتایج جستجو نشان می داد اما امروزه جستجو ها بسیار هوشمند تر شده و موتور دیگری که اصلاح کننده نام دارد پس از جستجوی اولیه مقادیر جستجو را تغییر داده و نتایج جستجو گوگل را بر اساس فاکتور های بروز دیگری رتبه بندی می کند این بدان معنی نیست که عنوان  متن لنگر شما نادیده گرفته خواهد شد بلکه به این معنی است که گوگل فقط به یک فاکتور اکتفا نمی کند.

بهترین روش استفاده از لنگر متن

پاسخ به این سئوال که Anchor Text چیست یا بهترین روش استفاده از آن چیست، ظاهرا با توجه به تجارب مختلف کارشناسان امر استفاده از لنگر متن دارای کلمه کلیدی و یا حواشی کلمات کلیدی مطرح شده بهترین روش استفاده از لنگر متن بر اساس تجربیات افراد مختلف می باشد ، که در سئو سایت شما موثر خواهد بود.

 

 

 

ارزش تولید محتوا

ارزش تولید محتوا

ارزش تولید محتوا، در الگوریتم جدید رتبه بندی گوگل ارزش محتوا بقدری دارای اهیت شده است که در صورتی که شما محتوای بد یا بی کیفیت تولید ککنید چیزی شبیه به پنالتی کردن گوگل برایتان اتفاق می افتد ، شاید در اولین قدم شکه شده باشید که با تولید محتوای کم ارزش این اتفاق برای سایتتان رخ خواهد داد اما این یک واقعیت است ، در SERP جدید موقعیت بسیاری از سایت ها تغییر کرده است و این لزوما به معنای پنالتی شدن وب سایت شما نیست .

ارزش تولید محتوا
ارزش تولید محتوا

حال چه باید کرد؟

ابتدا باید با کنترل آرامش خود موارد و حالت های زیر را به طور کامل بررسی کنید.

شما به طور کامل از ۱۰ صفحه اول گوگل حذف شده اید.

اگر این اتفاق برایتان رخ داده باشد به احتمال بسیار قوی سایت شما مجازات شده و برای رفع آن می بایست با یک مجموعه جهت خدمات سئو اقدام کنید.

سایتتان در ۱۰ صفحه اول قرار دارد اما از گزینه های اول فاصله گرفته اید.

اینجا برایتان یک خبر خوب داریم و آن این است که شما مجازات نشده اید شما نوشته ایی با ارزش کم دارید که باید آنها را بهبود ببخشید.

در اینجا به توضیح برخی از موارد رایج تر در تولید محتوا می پردازیم که می تواند سبب افت شما شود:

نوشته های تکراری

محتوای تکراری یکی از دلایل جریمه شدن وب سایت ها می باشد که برای حل نمودن این مشکل  باید به بررسی وب سایت خود بپردازید و با حذف این متون اجازه رشد مجدد را به وب سایتتان بدهید.

محتوای ضعیف

همه ما فکر می کنیم که بهتین محتوا را ما برای وب سایتمان ایجاد کرده ایم در صورتی که وقتی در صفحه اول گوگل نیستیم باید راجع به رخی از مسائل از خودمان سئوال کنیم:

رقبای من چه محتوایی تولید کرده اند که از نظر گوگل از جذابیت بیشتری برخوردار است؟

سرعت لود صفحه من چگونه است و سایت رقبای من چگونه؟

آیا محتوای سایت من راهکار بهتری را ارائه داده است یا سایت رقبای من ؟

پاسخ به سئوالات فوق و مقایسه وب سایتتان با وب سایت سایر رقبا به شما این نتیجه را می دهد که همواره باید به مخاطبین وب سایت خود اهمیت بدهید و هر آنچه که نیاز جامعه و کاربران است را در اولویت های وب سایت خود قرار دهید تا بتوانید بازخورد بهتری کسب کنید، ارزش تولید محتوا خود را افزایش داده و مجددا به صدر نتایج جستجو در سئو سایت برگردید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پیج اتوریتی چیست

پیج اتوریتی چیست

پیج اتوریتی چیست ، قبل از اینکه رتبه بندی گوگل به نام پیج رنک گوگل حذف شود ، شاید بتوان تنها فاکتور و موثر ترین فاکتور برای سئو تضمینی را پیج رنک گوگل برشمورد اما پس از آنکه پیج رنگ گوگل به علت استفاده نا صحیح حذف گردیده شاید بتوان بهترین فاکتور برای سئو کاران را پیج آتوریتی نامید که توسط سایت moz  ارائه می گردد، این رتبه برای صفحات سایت در نظر گرفته می شود و در بازه عددی یک تا صد قرار می گیرد که صد به معنی عالی و ۱ به معنی بد می باشد ، برای اینکه با تمامی موارد این ایتم آشنا شوید این مقاله را با دقت فرا بگیرید.

 

پیج اتوریتی را از چگونه بررسی کنیم؟

برای بررسی  پیچ اتوریتی ابتدا وارد سایت moz.com  شده و سپس به سپس به منو  Seo Free Tools رفته و بر روی آن کلیک می کنم پس از کلیک بر روی آن در صفحه  باز شده بر روی Open Site Explorer کلیک می کنیم و صفحه زیر را مشاهده خواهید نمود.

پیج اتوریتی

در کادر خالی آدرس سایتی را که می خواهیم رتبه آن را مورد بررسی قرار دهیم را وارد می کنیم و سپس بر روی Search  کلیک می کنیم، رتبه Page Authority برای شما نمایش داده خواهد شد.

 

پیج اتوریتی چند خوب است؟

بهترین رتبه ای که می توانید برای پیج اتوریتی به دست بیاورید رتبه ۱۰۰ است اما پیشنهاد ما به شما برای کسب رتبه اتوریتی عددی بالاتر از ۳۰ می باشد ، این رتبه در برخی از سایت های ایرانی تا نزدیکی ۸۰ نیز بالا می رود و در کل اتوریتی های بالاتر از ۳۰ سایت هایی معمولی به حساب آورده می شوند، در صورتی که این رتبه به ۵۰ برسد سایت شما سایت خوبی از نظر گوگل خواهد بود البته باید به این نکته توجه نمود پیج اتوریتی یکی از فاکتور های موثر در زمینه خدمات سئو است نه تمامی آن.

 

تفاوت پیج اتوریتی و دامین اتوریتی

دامین اتوریتی به امتیازی گفته می شود که به کل دامنه داده می شود اما پیج اتوریتی به امتیازی گفته می شود که به پیج و یک صفحه خاص از دامنه شما تعلق می گیرد اما از نظر سئو پیج اتوریتی اولویت بیشتری دارد.

نحوه محاسبه پیج اتوریتی به چه صورت است؟

محاسبه این رتبه توسط خود سایت موز انجام می پذیرد و البته که دارای فرمول پیچیده ای جهت محاسبه آن می باشد ولی برخی از فاکتور های این محاسبه شامل تعداد بک لینک ها ورودی ، کیفیت لینک های ورودی و ….. است که خارج از حوصله این مقاله است و به طور کامل در مقاله ای دیگر به این موضوع خواهیم پرداخت .

نتیجه گیری

آن چیزی که به عنوان پیج اتوریتی برای صفحات یک وب سایت در نظر گرفته می شود در واقع به طور موثر بر روی یک سایت تاثیر می گذارد و ورودی بیشتر از صفحات با کیفیت می تواند زمینه ساز بهتر شدن رتبه سایت شما در SERP گوگل یا همان سئو وب سایت باشد .

پیج اتوریتی چیست

 

 

اصول اساسی سئو

اصول اساسی سئو

برای اینکه با اصول اساسی خدمات سئو آشنا شوید و نحوه تاثیر گذاری روال های مختلف سئو را دریابید نظر شما را به خواندن این مقاله جلب می نماییم ، در اینجا ما می خواهیم روالی را به شما توضیح دهیم که در هیچ سایت فارسی زبان دیگری پیدا نخواهید نمود ، روال اساسی که در این سایت مطرح می شود روال اساسی سئو و قوانین اساسی آن است ، چیزی که همواره در موتور های جستجو گر تکرار می شود و پایداری دارد.

محتوای بهینه شده باعث  موفقیت شما خواهد شد

تولید محتوا و لینک سازی را می توان به مثال مرغ و تخم مرغ مرتبط کرد که کدامیک زودتر بوجود آمده اند و کدام یک باعث ادامه دار شدن دیگری می شود اما تنها چیزی که می توان در این رابطه گفت این است که اگر میخواهید در زمیینه کاری خود در صفحه اول گوگل جا خوش کنید تنها راه پیشبورد سایتتان با تولید محتوای بهینه است که لینک ها موثری به آن اشاره می کند ، شما نمی توانید فقط محتوا تولید کنید و یا فقط لینک سازی موثر انجام دهید بلکه همواره باید به هر دو موضوع دقت داشته باشید.

اصول اساسی سئو

لینک ها همچنان پادشاهی می کنند

بک لینک ها و یا همان لینک بیلدینگ از همان روز های ابتدایی که موتور های جستجو کار خود را آغاز کرده بودن دارای اهمیت فراوانی در سئو بوده اند اما روال اهمیت دادن به آنها و تاثیر آنها در SERP تغییراتی داشته است از جمله اهمیت دار شدن لینک دهی های مرتبط و پر قدرت از نظر گوگل ، بنابراین یکی از کارهایی که همواره باید ادامه پیدا کند لینک سازی است.

بک لینک
بک لینک

تجربه کاربر بر روی رتبه بنده شما در گوگل موثر است

تجربه ای که یک کاربر در وب سایت شما به آن دست پیدا می کند بسیار متفاوت از کاربری دیگر است تجربه کاربر به عوامل بیشماری بستگی دارد و به همین دلیل اکثر وبمستر ها ترجیح میدهند روی دیگر عوامل سئو متمرکز شوند و فقط به این مورد در حدی که مموارد ثابت شده ای وجود دارد بپردازند.

سئو موبایل می تواند باعث صعود شما شود

یکی از اصول اساسی سئو با توجه به این که گوگل تصمیم دارد نتایج جستج ها را بر روی اولویت نسخه تلفن همراه تنظیم نماید و جستجو ها را بر آن اساس ساماندهی کند و همچنین این موضوع که بیش از نیمی از جستجو ها با تلفن های هوشمند صورت می پذیرد این که شما بر روی سئو موبایل فوکوس نمایید موضوعی منطقی به نظ می آید و پیشنهاد ما به شما این است که برای افزایش سرعت و کارایی نسخه موبایل سایت خود تمام تلاش خود را به کار بگیرید ، زیرا سال ۲۰۱۸ میلادی به احتمال قوی افرادی پیشتازی می کنند که در سئو موبایل از رقبای خود قدرت بیشتری داشته باشند.

 

 

 

بررسی وضعیت رقبا در سئو سایت

بررسی وضعیت رقبا در سئو سایت

بررسی وضعیت رقبا در سئو سایت ، یکی از ابتدایی ترین کارهایی که هر سئو کاری باید با آن آشنا باشد بررسی و تحلیل رقبای وب سایت خود است ، حالتی را در نظر بگیرید که رقبای شما در یک کلمه کلیدی خاص در صفحه اول گوگل باشند برای اینکه آنها را پشت سر بگذاریم چه کاری باید انجام داد؟ این موضوعی است که امروز و در این مقاله قصد پرداختن به آن را داریم ، برای اینکه بدانید از کجا باید شروع کنید و چه کارهایی را باید انجام دهید  طبق سر فصل های زیر عمل کنید.

گام اول

حوزه کاری خود را مشخص کنید

ابتدا شما باید ببینید که حوزه کاریتان چه کلماتی برای شما سودمند خواهد بود و به عبارتی دیگر رقبای شما در روی چه کلماتی سرمایه گذاری کرده اند تا بتوانند در کارهایشان نتایج بهتری را کسب کنند و شما پس پیدا کردن کلمات حوزه کاری خود به سایت های برتر آن توجه خواهید نمود و این سایت ها هدف کسب رتبه شما خواهند بود.

گام دوم

سئو داخلی سایت های رقبا

پس از مشخص شدن رقبا باید برای بررسی وضعیت رقبا در سئو سایت ، تمامی سئو داخلی وب سایت هایشان را مورد بررسی قرار بدهید و مواردی مانند تگ ها و متا های یک سایت از جمله موارد مهم می باشد همچنین بررسی اینکه چه تکنولوژی را برای پیاده سازی وب سایت خود برگذیده اند و از چه طریق به انتقال مفهوم داده های سایت به کاربران می پردازند .

حتی اگر سایت دارای قسمت ثبت نام بود بهتر است ثبت نام کنید تا روال ثبت نام و یا فرایند خرید را در وب سایت ببینید اینها د سئو تاثیر می گذارد به علت اینکه مدت زمان ماندگاری یک کاربر در وب سایت شما را افزایش می دهد.

گام سوم

سئو خارجی سایت های رقبا

بررسی سئو خارجی یک وب سایت از نکات مهم و تاثیر گذار در سئو یک سایت خواهد بود زیرا این امکان را به شما می دهد که قدرت دامنه و سایت خود را افزایش دهید و به نحوی خود را به نتایج حتی بهتر از رقبای خود برسانید.

یکی از مهمترین مواردی که در مورد سایت رقبا مورد ارزیابی قرار می گیرد بک لینک های سایت می باشد که می توانید با ابزار سئو موز بررسی نمایید و از کیفیت و سایت های دریافت لینک آگاهی یابید.

بررسی وضعیت رقبا در سئو سایت

گام آخر

بررسی محتوا و بروزرسانی

از موارد دیگری که در تحلیل سایت رقبا مورد ارزیابی قرار می گیرد نحوه و مدت زمان بروزرسانی های صفحات مختلف و یا به نحوی دیگر آپدیت بودن یک سایت است که نشان می دهد رقبای شما تا چه اندازه برای وب سایت زمان صرف می کند ،به طور متوسط در هفته چند مقاله در وب سایت قرار داده می شود و موارد دیگری از این قبل .

نظارت بر کیفیت محتوا تولید شده و تعداد کارکتر های هر مقاله می تواند شما را به یک رقیب پر قدرت و دور از دسترس از نظر سایر رقبا در زمینه  سئو سایت تبدیل نماید.

بررسی وضعیت رقبا در خدمات سئو

 

نظرات کاربران و تاثیر آن بر سئو سایت

نظرات کاربران و تاثیر آن بر سئو سایت

نظرات کاربران و تاثیر آن بر سئو سایت ، در تمامی وب سایت ها قسمتی وجود دارد کاربران می توان نظرات خود را بیان نمایند ، سوالی که در اینجا مطرح است این است که آیا نظرات کاربران و تعداد آن می تواند بر روی سئو سایت ما تاثیر مستقیم ویا غیر مستقیم داشته باشد و یا اینکه چه تعداد نظر بر روی یک مطلب بیا می گردد مفید است و یا خیر.در اینجا پاسخ می دهیم بله نظرات کاربران شما مهم است و در خدمات سئو تاثیر گذار است و با توجه به موارد زیر می توانید نتایج را بهتر مشاهده نمایید.

تولید محتوا و یا ایده تولید محتوا

همه می دانیم که برای گوگل تولید محتوا از اهمیت ویژه ای برخوردار است و هر چقدر متن برای سایتمان ایجاد کنیم باز هم کم است ، نوشتن نظرات طولانی توسط کاربران علاوه بر اینکه مفید می باشد خود نیز می تواند ایده ای برای تولید مطلب باشد.

نظرات کاربران از نگاه دیگر مخاطبین

اگر شما نظرات کاربران را از دیدگاه دیگر مخاطبین ببینید متوجه می شود که این نظرات چقدر سبب آرامش و آسودگی خیال شما خواهد بود، این امر سبب اطمینان دیگر کاربران به محتوای سایت شما خواهد شد.

برقراری ارتباط تعاملی

از دیگر محاسن قرار دادن نظرات کاربران در وب سایت ایجاد وب سایت تعاملی است که سبب به چالش کشیده شدن مشتریان و احساس اعمال شدن نظرات خود را در وب سایت می نمایند.

علاوه بر محاسنی که برای نظرات کاربران شدن معایبی در برخی از ساختار ها وجود دارد که باید مراقب آنها بود به عنوان مثال درج لینک یک وب سایت اسپم به عنوان سایت شخص نظر دهنده می تواند سبب افت رتبه سئو سایت شما در موتور جستجوی گوگل شود که می توانید با حذف درج سایت یا نوفالو نمودن لینک ها از اتفاق افتادن این مورد جلوگیری نمود.

 

اصطلاحات سئو

اصطلاحات سئو

در مقاله اصطلاحات سئو قصد بر توضیح برخی از علائم و نماد هایی را که در مبحث سئو استفاده می شود و به صورت اختصار است به شما توضیح خواهیم داد ، بسیار از این اصطلاحات در دنیای سئو مرسوم گردیده است و شاسد برای شما جالب باشد که معانی آنها را بدانید.

SEO  چیست؟

Search Engine Optimization

بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو را می گویند.

 Keyword چیست؟

به کلمات کلیدی که پیاده سازی خدمات سئو بر روی آنها انجام  می گیرد گفته می شود.

SEM چیست؟

Search Engine Marketing

بهیه سازی شبکه های اجتماعی را شامل می شود.

Off Page SEO چیست؟

بهینه سازی سایت خارج از سایت جهت ارتقای رتبه وب سایت در موتور های جستجو است.

ON Page SEO چیست؟

بهینه سازی داخلی یک وب سایت جهت ارتقای رتبه سایت در جستجوگر هاست.

Out Bound Link چیست؟

تعداد بک لینک های خروجی یک وب سایت را می نامند.

SERP چیست؟

Search Engine Result Page

نتایجی است در گوگل ظاهر می شود و موقعیت لینک شما را در جستجو های گوگل نشان می دهد.

Anchor text چیست؟

عنوان متنی است که لینک آن به سایت و یا صفحه ای خاص اشاره می کند.

Internal Links چیست؟

به لینک های داخلی یک وب سایت گفته می شود که از صفحات یک وب سایت به دیگر صفحات همان وب سایت داده می شود.

Sitemap چیست؟

نقشه ای برای وب سایت است که توسط آن گوگل به راحتی مسیر های سایت را برای Index کردن پیدا می کند.

Google Analytics چیست؟

ابزاری است که تعداد دقیق بازدید کنندگان یک سایت را نشان می دهد و جهت بررسی آمار بازدیدکنندگان نمودارهای اطلاعاتی مختلفی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

NoFollow چیست؟

بک لینکی بدون تاثیر مثبت سایت لینک دهنده در خروجی و یا مقصد است و در واقع در سئو سایت بی تاثیر یا کم اثر می باشد.

 

 

 

 

 

بهبود سئو سایت

بهبود سئو سایت در موتور جستجو گوگل

برای بهبود سئو سایت و موقعیت خود را در موتور های جستجو گر مانند گوگل افزایش دهید نیازمند بهبود ساختار سایت با توجه به نوع کارکرد و محتوای تولید شده هستید به عنوان مثال میزان رقابت سایتی که در زمینه اخذ ویزا فعالیت می کند با سایتی که در زمینه تولید پوشاک فعالیت می کند یکسان نیست و تفاوت های بسیاری را دارند اگر سایت اخذ ویزا به روزانه یک مطلب جهت حفظ موفعیت خود نیاز داشته باشد سایت پوشاک یک مطلب در هفته نیاز مند است.

از نظر فعالیت های اخذ بک لینک نیز این دو با هم قابل مقایسه نخواهند بود سایت های پر بازدید رقابت های بسیار بالاتری با هم دارند و از این نظر نیز با هم در یک استراتژی در هر دو سایت نمی توان موفقیت چشمگیری بدست آورد پشنهاد ما برای بهبود خدمات سئو بررسی آن توسط یک تیم متخصص است اما جهت آشنایی با موارد کلی بهبود سایت این موارد را به طور مختصر با هم بررسی می کنیم:

بهبود سئو سایت با استفاده از تصاویر

امروزه یکی از روش های بسیار پر کاربرد برای ارتقای رتبه سایت در جستجو های گوگل استفاده از تصاویر و انجام دادن سئو تصاویر برای سایت است

بهبود سئو سایت با استفاده از مطالب

شما می توانید با استفاده از مکانیسم تولید محتوای سازنده و مفید به بهبود رتبه سایت خود در موتور های جستجو کمک کنید

بهبود سئو سایت با استفاده از پادکس

ساخت و ایجاد پادکس نیز می تواند روشی برای جذب مخاطبین به سایت شما باشد

بهبود سئو سایت با استفاده از شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی نقشی بسیار سازنده داشته اند و در کسب موفقیت وب سایت شما بسیار تاثیر گذار خواهند بود

بهبود سئو سایت با استفاده از عوامل تاثیر گذار درونی

با تقویت بستر های درونی سایت شما همواره می توانید به کسب جایگاه های بهتر امیدوار باشد به عنوان مثال ترتیب های تگ های H1,H2,…

 

افزایش سرعت ایندکس مطالب

افزایش سرعت ایندکس مطالب

برای اینکه افزایش سرعت ایندکس مطالب خود را در موتور جستجو گر گوگل بهبود دهید و یا برای اینکه مطلبی را که مدت زمانی است که نوشته اید و در سایتتان قرار دارد اما هنوز ایندکس نشده است باید از ابزار Fetch as Google در وبمستر تولز خود استفاده نمایید ، اما چگونگی کارکرد صحیح با این ابزار و همینطور نحوه کاربرد آن را به طور مفصل در اینجا خواهید آموخت.

در ابتدا باید وبمستر تولز خود را باز نمایید و در آن به تب Crawl رفته و بر روی زیر منو Fetch as Google کلیک نمایید . پس از کلیک با صفحه ای به شکل زیر روبرو خواهید شد.

افزایش سرعت ایندکس مطالب

 

که در اینجا با گزینه های متفاوتی روبرو خواهید بود:

Fetch در اینجا برای شما با گزینه Fetch and render تفاوت چندانی ندارد و گزینه دوم تنها امکان نمایش صفحه سایتتان را به نحوی که جستجوگر گوگل مشاهده می کند نمایش می دهد و حالت Desktop و mobile نیز نحوه ایندکس شدن صفحات را برای شما نمایش می دهد که در حالت دسکتاپ برای خزنده های نمایش در نسخه دسکتاپ و برای موبایل نیز برای خزنده های نسخه موبایل ایندکس صورت می پذیرد.

آیا استفاده بیش از حد از Fetch as Google مضر است یا محاسن دارد؟

خیر این ابزار مانند سایر ابزار گوگل محدودیتی و زیانی  ندارد و حسنی نیز جز معرفی نمودن افزایش سرعت ایندکس مطالب در موتور جستجوگر گوگل و افزایش  سئو سایت  نخواهد داشت.

شما با استفاده از ابزار فوق قادر خواهید بود در مطالبی که به هر علتی توسط گوگل ایندکس نشده بوده است نتایج فوق العاده ای کسب نمایید و بر محبوبیت وب سایتتان در موتور جستجوگر گوگل بیافزایید و در خدمات سئو پیشرفت کنید ، البته در صورت کارکرد بیشتر با وبمستر تولز یا همان گوگل کنسول می توانید به نتایج بهتر دیگری توسط ابزار های دیگر آن دست یابید.

شغل بهینه سازی موتورهای جستجو

شغل بهینه سازی موتورهای جستجو

اگر به بهینه سازی سیت برای موتورهای جستجوگری مانند گوگل به عنوان یک شغل نگاه کنید و بخواهید کسب و کار خود را در این زمینه قرار دهید باید خدمتتان عرض کنم که وارد دنیای بسار پیچیده ای شده اید و نیاز به بروز بودن در این دنیا دارید شما شرایطی را در نظر بگیرید که به صفحه اول گوگل  آمده اید و قصد نگهداری از یک وب سایت را در صفحه اول گوگل دارید حال با مواردی از جمله موارد زیر مواجه خواهید بود.

انتخاب نام دامنه

اولین قدم در انجام خدمات سئو انتخاب دامنه ای مناسب با نامی مرتبط در حوزه کاری شماست ، شما می توانید دامنه ای با اتوریتی بالا خریداری کنید در این اقدام شما چند گام از دیگر رقبا جلوتر خواهید بود.

انتخاب هاست مناسب

انتخاب یک هاست مناسب می تواند مسیر شما را در رسیدن به یک سئو پایدار هموار تر نماید پس به شما پیشنهاد می دهیم هاستی خوب و با پایداری بالا را انتخاب نمایید.

دانش کافی در زمینه سئو داخلی

شما باید همواره بروز باشد و دانش خود را در زمینه سئو افزایش دهید این مرحله اولین قدم برای شروع سئو خواهد بود و پس از آن به سراغ سئو خارجی سایت می رویم.

انجام امور مربوط به لینک سازی و سئو خارجی سایت

برای اینکه از رقبای خود عقب نمانید و در دنیای مجازی حرفی برای گفتن داشته باشید باید همواره ارتباطات خود را با وب سایت های دوست حفظ نمایید و از دست ندهید این امری مهم و خطیر برای شما خواهد بود.

 

 

رتبه الکسا چیست

رتبه الکسا چیست

برای آشنایی بیشتر با الکسا و رتبه بندی سایت خود در الکسا ابتدا باید بدانید که الکسا چیست و برای چه به عنوان یک سایت مرجع چهانی مورد استفاده وبمستران قرار می گیرد ، در ابتدا باید بگوییم که الکسا یک سایت جهانی و معتبر در زمینه زرتبه دهی به سایت ها می باشد که در این سایت هر چه رتبه شما پایین تر باشد یعنی این که وب سایت بهتری از نظر خدمات سئو دارید.

به عنوان مثال در الگوریتم الکسا سایتی مانند گوگل رتبه اول را دارد و سایتی تازه تاسیس رتبه ۲۰ میلیون را داراست بنابراین باید سعی بر کسب رتبه پایین در این وب سایت نمود ، پس از ورود به سایت الکسا با یک سری از عناوین برخورد می کنید که در اینجا به معرفی و کاربرد این مفاهیم می پردازیم:

Alexa Traffic Ranks

به نموداری اطلاق می شود که نحوه رتبه شما در الکسا را نمایش می دهد و این نمودار برای رتبه های بالا در الکسا قابل مشاهده نمی باشد.

Global Rank

رتبه جهانی شما در الکسا می باشد که به نسبت کل جهان رتبه شما را اعلام می کند.

Rank in iran

رتبه شما را در کشور مربوطه خودتان اعلام می کند و در مقایسه با سایت های ایرانی رتبه اخذ شده شما می باشد.

Audience Geography

قسمتی می باشد که بازدید کنندگان شما را بر حسب ناحیه جغرافیایی که از آن بازدید نموده اند نمایش می دهد و می توانید این موارد را بر حسب درصد در این قسمت مشاهده نمایید.

Top Keywords from Search Engines

در این قسمت می توانید کلمات کلیدی که کاربران در در موتور های جستجو با این موارد به سایت شما می رسند را مشاهده فرمایید.

نتیجه گیری

برای  سئو سایت و ارتقای رتبه شما در گوگل یکی از فاکتور هایی که لازم است بررسی کنید تا بتوانید از رقبای خود پیشه بگیرید الکسا می باشد پس بنابراین در این مورد مطالعه بیشتزی انجام دهید.